هدر موبایل
1397/01/29 13:55:47
سرویس اقتصادی
رضایی:

نوسانات ارزی رکود پروژه های عمرانی را عمیق تر کرد/اظهارات غیرکارشناسانه مسئولان پالس های منفی به بازار داد

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه وضعیت ناپایدار ارزی رکود پروژه های عمرانی را عمیق تر کرد، گفت: اظهارات غیرکارشناسانه مسئولان پالس های منفی به ارز و بازارهای موازی داد.
نوسانات ارزی رکود پروژه های عمرانی را عمیق تر کرد/اظهارات غیرکارشناسانه مسئولان پالس های منفی به بازار داد رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه وضعیت ناپایدار ارزی رکود پروژه های عمرانی را عمیق تر کرد، گفت: اظهارات غیرکارشناسانه مسئولان پالس های منفی به ارز و بازارهای موازی داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201609106356835007.jpg نوسانات,ارزی,رکود,پروژه,های,عمرانی,را,عمیق,تر,کرد/اظهارات,غیرکارشناسانه,مسئولان,پالس,های,منفی,به,بازار,داد Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار ارز با هدف ایجاد آرامش در بازارهای موازی و در نهایت وضعیت کلی اقتصاد، گفت: متاسفانه تلاطم ایجاد شده در بازار ارز به توقف فعالیت پروژه های عمرانی و همچنین بزرگ شدن حباب قیمت مسکن منجر شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تلاطم در بخشی از اقتصاد در همه جوانب تاثیر گذار است، افزود: با ساماندهی بازار ارز در شرایط فعلی و در نظر گرفتن نرخی مشخص برای آن قیمت مسکن به سرازیری هدایت می شود.

واگذاری پروژه های عمرانی بعد از ساماندهی بازار ارز دردستور کار قرار بگیرد

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در چند ماهه اخیر همزمان با نابه سامانی بازار ارز پروژه های عمرانی کشور نیز دچار رکود بیشتری شده اند، تصریح کرد: در شرایط فعلی بعد از ساماندهی وضعیت بازار واگذاری این پروژه ها به بخش خصوصی و جذب فاینانس خارجی برای آن ها بهترین گزینه محرک است.

وی با اشاره به مساعدت کمیسیون عمران مجلس برای جذب فاینانس خارجی برای پروژه های عمرانی، گفت: تامین سهم 15 درصدی دولت در فاینانس های خارجی از صندوق توسعه ملی راهکاری برای تسریع در تکمیل پروژه ها بوده است.

رضایی ادامه داد: هر چند راهکار مذکور می تواند تحولی در پروژه های عمرانی با حضور سرمایه گذار خارجی ایجاد کند اما با این وضعیت ناپایدار و نامتعادل ارزی هیچ کسی حاضر به سرمایه گذاری نیست.

بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در وضعیت فعلی ارز بسیار ضعیف عمل کرده اند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در وضعیت فعلی ارز بسیار ضعیف عمل کرده اند، گفت: عدم برنامه ریزی مشخص و پیش بینی این وضعیت به بروز مشکلات عدیده در اقتصاد کشور منجر شده است.

وی همچنین با انتقاد از برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی مسئولان عالی رتبه دولتی در خصوص ارز، افزود: اظهارنظرهای غیرکارشناسی مسئولان پالس منفی به بازار ارز و در نتیجه بازارهای موازی داد که این خود به تشویق مردم برای خرید ارز منجر شد.

رضایی با بیان اینکه در قیمت ارز و ساماندهی آن مسئولان مربوطه عملکرد مطلوبی نداشته اند، تصریح کرد: اکنون پروژه های عمرانی و حتی مسکن با نوسانات ارزی دچار وقفه و تاثیرپذیری شده اند که خروج از این وضعیت هزینه های بسیاری برای کشور به همراه خواهد داشت.

دولت باید به سرعت قیمت ارز را تثبیت کند

وی تاکید کرد: دولت باید به سرعت قیمت ارز را تثبیت کرده تا ثباتی به بازار تزریق شود در غیر این صورت اقتصاد با نوسانات بسیار مواجه می شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر اراده مصممی برای ساماندهی بازار وجود داشته باشد به راحتی می توان این وضعیت را کنترل کرد اما به دلیل اینکه نگاه ها متفاوت بوده و تصمیم و سیاست ها مشخص نیست همچنان این شرایط ادامه داشته و آثار مخرب خود را در همه بخش ها خواهد گذاشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet