هدر موبایل
1397/01/31 13:12:38
سرویس فرهنگی
در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد:

انتقاد مدیر پیام‌رسان بــَله از وام 5 میلیاردی دولت/ مداخله‌های مستقیم سبب کاهش اعتماد عمومی شد

مدیر پیام‌رسان بــَله می‌گوید بهتر است دولت وام‌های بی‌حساب و کتاب همچون وام ۵ میلیارد تومانی به پیام‌رسان‌های داخلی پرداخت نکند و دخالت مستقیم در مسائل مالی نداشته باشد.
انتقاد مدیر پیام‌رسان بــَله از وام 5 میلیاردی دولت/ مداخله‌های مستقیم سبب کاهش اعتماد عمومی شد مدیر پیام‌رسان بــَله می‌گوید بهتر است دولت وام‌های بی‌حساب و کتاب همچون وام 5 میلیارد تومانی به پیام‌رسان‌های داخلی پرداخت نکند و دخالت مستقیم در مسائل مالی نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804104888294728.jpg انتقاد,مدیر,پیام‌رسان,بــَله,از,وام,5,میلیاردی,دولت/,مداخله‌های,مستقیم,سبب,کاهش,اعتماد,عمومی,شد Icana

مصطفی رادمرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص نحوه فعالیت پیام‌رسان "بــَله" توضیح داد: این پیام‌رسان ترکیبی از یک شبکه اجتماعی مجازی و سرویس‌های انتقال و دریافت پول است که قابلیت‌های مالی، کسب و کار و نقل و انتقالات پولی مردم را دارا است.

وی به عنوان یکی از بنیان‌گذاران و مدیران پیام‌رسان مالی بــَله با بیان اینکه عرضه این پیام‌رسان با حمایت بانک ملی از سه سال گذشته آغاز شده است، ادامه داد: اپلیکیشن‌های خارجی ممنوعیت تبادلات مالی را دارند به همین دلیل این ظرفیت ازسوی شبکه‌هایی همچون تلگرام و اینستاگرام نیز قابل عرضه نیست؛ در حالی که ظرفیت و امکانات پولی و مالی در میان پیام‌رسان‌های داخلی به "بله" منحصر شده که با 16 بانک و چند شرکت پرداختی قرارداد دارد.

زیرساخت اولیه پیام‌رسان بله برای پذیرش 5میلیون کاربر

مدیر پیام‌رسان مالی بــَله  از فعالیت بیش از یک میلیون کاربر در این پیام‌رسان خبر داد و گفت: اگرچه زیرساخت سخت‌افزاری این پیام‌رسان با ظرفیت پذیرش 5میلیون کاربر ایجاد شده است اما به تناسب افزایش کاربران ظرفیت زیرساخت‌ نیز گسترش پیدا خواهد کرد؛ درواقع برای ایجاد زیرساخت‌های بیشتر مشکل نداریم.

اعتمادسازی ازسوی حاکمیت40میلیون مخاطب تلگرام را جذب شبکه‌های داخلی خواهد کرد

وی دراین خصوص که در صورت فیلتر تلگرام پیام‌رسان‌های داخلی ظرفیت جذب 40میلیون کاربر آن را دارند یا خیر، توضیح داد: از آنجا که برخی از شبکه‌های مجازی داخلی همچون بله امکانات بیشتری دارند درصورت اعتمادسازی ازسوی حاکمیت می‌توان این میزان مخاطب را جذب کرد.

رادمرد با بیان اینکه سال گذشته بیش از هزار و 600 میلیارد تومان در "بله" جابه جا شد که این نشان از نیاز و تمایل کاربران به امکان مالی این پیام‌‍رسان است، اظهارکرد: خوشبختانه در این مدت فعالیت با وجود تست‌های امنیتی هیچ مشکل امنیتی در آن دیده نشده است.

مداخله مستقیم در مسئله پیام‌رسان‌ها سبب کاهش اعتماد عمومی شده‌ است

وی تصریح کرد: حاکمیت با مداخله مستقیم در این بازار سبب کاهش اعتماد عموم به این بازار و بازیگرانش شده‌اند چراکه بسیاری از شبکه‌های مشابه به دلیل داشتن سرمایه دولتی و بدون اهمیت به فضای رقابتی صرفا با هدف جایگزینی برای مشابه خارجی و دریافت پول حاکمیتی وارد این بازی شده‌اند، اما این مسئله ریسک سرمایه‌گذاری ما را بالا می‌برد چراکه باید برای اعتمادسازی تلاش بیشتری انجام دهیم.

مطالبه قانون‌گذاری و اصلاح قوانین فضای مجازی از مجلس

رادمرد با اشاره به اینکه حوزه فضای مجازی قانون‌گذاری‌های دقیقی ندارد به همین دلیل از حاکمیت، حفظ حریم خصوصی در این فضا مطالبه می‌شود، افزود: پیام‌رسان بــله اقدامات مربوط به فعالیت‌های اقتصادی را آغاز کرده هرچند هنوز به سودآوری نرسیده اما در این راستا قدم برداشته، به همین دلیل تنها مطالبه ما از مجلس قانون‌گذاری و اصلاح قوانین است.

وی با تاکید بر اینکه بهتر است دولت دخالت مستقیم در مسائل مالی نیز نداشته باشد و وام‌های بی‌حساب و کتاب همچون وام 5 میلیارد تومانی پرداخت نکند، اضافه کرد: حاکمیت می‌تواند برای کمک به این مهم سرویس‌های خدماتی متعدد خود را همچون پلیس+ 10، ثبت احوال، گذرنامه، دولت الکترونیک و... در اختیار اپلیکیشن‌های ایرانی قرار دهد تا مردم از طریق اپلیکیشن‌هایی همچون بله کارهای این چنینی خود را انجام دهند اما متاسفانه سازمان‌ها به سختی حاضر به رها کردن ساختار سنتی خود هستند.

ضرورت حفظ حریم خصوصی افراد و امنیت سرمایه‌گذاری اقتصادی اپلیکیشن‌ها

رادمرد تامین امنیت سرمایه‌گذاری اقتصادی این اپلیکیشن‌ها را وظیفه مجلس و حاکمیت با حفظ حریم خصوصی افراد دانست و گفت: کسب و کارهای نو پا تنها با ایجاد امنیت رشد می‌کنند.

مدیر پیام‌رسان مالی بــَله با اشاره به جلسه با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در این جلسه نمایندگان مشکلات و دغدغه‌های افراد فعال در این فضا را با هدف پیگیری طرحی برای ایجاد قانون حریم خصوصی افراد در فضای مجازی جویا شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet