هدر موبایل
1397/01/29 12:43:41
سرویس صحن
مسعودی در نطق میان دستور:

گرانی و بیکاری با شعار مهار نمی شود/ برخی وام ها حلال و حرام را مخلوط کرده است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه گرانی و بیکاری با شعار مهار نمی شود، گفت:وام های ربوی حیات طیبه را نشانه گرفته و حلال و حرام را مخلوط کرده اند.
گرانی و بیکاری با شعار مهار نمی شود/ برخی وام ها حلال و حرام را مخلوط کرده است نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه گرانی و بیکاری با شعار مهار نمی شود، گفت:وام های ربوی حیات طیبه را نشانه گرفته و حلال و حرام را مخلوط کرده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702108265455283.jpg گرانی,و,بیکاری,با,شعار,مهار,نمی,شود/,برخی,وام,ها,حلال,و,حرام,را,مخلوط,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اصغر مسعودی  در نشست علنی امروز (چهار شنبه، 29 فروردین ماه )‌ در نطق میان دستور با تبریک روز ارتش، نیروی زمینی، ولادت حضرت اباعبدالله و روز پاسدار، ولادت قمر بنی هاشم و روز جانباز، میلاد سید ساجدین و قطب عالم امکان، روز جهانی مستضعفان و سربازان گمنام امام زمان ( عج ) و روز معلم، گفت: شعار راهبردی رهبر فرزانه در حمایت از کالای ایرانی را با کیفیت بخشی و مرغوبیت و قیمت مناسب پاس بداریم، اعتماد عمومی را جلب کنیم و سودطلبی مقطعی را فدای مصالح ملی نکنیم.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی،افزود:اگر مجلس زنده باشد؛عصاره فضائل ملت است و اگر مجلس تبلور و مظهر اختیار ملت باشد مایه امید نظام در راس همه امور است؛هیچ کس حق ندارد جسارتی به مجلس کند،اما آن روزی که مجلسیان خوی کاخ نشینی پیدا کنند باید فاتحه کشور را خواند.

ِحرفه با حرف درست نمی شود

وی با بیان اینکه حریم و حرمت افراد باید محفوظ بماند خطاب به نمایندگان، تصریح کرد: آبروی مومن چون خون او محترم است؛ با سعه صدر، اخلاق نیکو و انتقادپذیری مخالف را به موافق تبدیل کنید و همگرا، هم افزا و پاسخگو باشید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به رییس جمهور و وزرا، گفت: سوال نمایندگان فرصت و غنیمتی برای پاسخگو بودن شما جهت بیان فعالیت ها و تبیین مشکلات است.

مسعودی ادامه داد:گرانی و بیکاری با شعار مهار نمی شود؛ اشتغال با گفتار درمانی تحقق نمی یابد؛ حرفه با حرف درست نمی شود؛برخی  وام ها مردم را وامدار می کنند و سرمایه دار را ورشکسته؛ وام های ربوی حیات طیبه را نشانه گرفته اند، حلال و حرام را مخلوط کرده اند و آرمان،ثامن الاحجج (ع)و نورفرشتگان با میزان و کاسپین بی معرفت ربوی به شاندیز منتهی می شود.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اغلب بازنشستگان مانند معلمان و کارگران دل شکسته اند؛برخی گرچه بازنشسته اند اما چند شغله اند اما عده ای سال ها در انتظار پاره شغلی نشسته اند، آنان که چندشغله هستند لااقل فرزندان خود را جای خود بنشانند؛ به فکر محرومان، پابرهنگان و حاشیه نشینان باشید.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،افزود:صدارتی که برای حل مشکلات مردم سینه سپر نکند،جسارت است و وکالتی که به فکر وکیل و رعایا نباشد ذلالت است.

با کارگروه گره از مشکلات کشور حل نمی شود

وی خطاب به رییس جمهور، با بیان اینکه چه اقدامی برای احیای دریاچه بختگان انجام داده اید، افزود: با کارگروه گره از مشکلات کشور حل نمی شود؛دریاچه پریشان و رنجور بختگان جان نمی گیرند؛حقابه بختگان چه شد؟ می نویسم که یک پدر یک عمر با همین آب داشت نان می داد عده ای آب را گل کردند، پدر از غصه داشت جان می داد.

توده های مردم ستون فقرات جامعه دینی هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به وزرا و سران قوا گفت:توده های مردم ستون فقرات جامعه دینی است؛ جامعه ای که در آن حق ضعیفان پایمال شود قداست ندارد؛ عدالت رشته ای است که افراد جامعه را به هم پیوند می دهد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،خطاب به وزیر راه و شهرسازی،گفت:راه ها و گردنه های پرخطر حوزه انتخابیه هنوز قربانی می گیرند؛انتظار می رود به تعهدات خود در این رابطه پایبند باشید.

وی خطاب به وزیر کشاورزی گفت:سرما و تگرگ محصولات کشاورزان را دیروز بر باد داد، هزاران هکتار باغات خیر وایج و مشکن و نی‌ریز خسارت دید به فکر جبران خسارات مردم مظلوم باشید.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به وزیر بهداشت، افزود:در شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان کمبود متخصص، تجهیزات، نیرو و آمبولانس وجود دارد؛مراکز درمانی که دستور شبانه‌روزی آن را دادید،روزانه هم متخصص و پزشک ندارند.

سهم مردم از معدن و صنعت نباید آلودگی و آزردگی باشد

وی با انتقاد از اینکه سدهای ما میلیون‌ها مترمکعب آب دارد  اما شبکه انتقال ندارد ؛خطاب به وزیر نیرو، تصریح کرد: این مدیریت شما را زیر سوال برده، سد ساخته شده آب سرریز می‌شود ولی مردم از آب شرب محروم هستند؛حقابه کشاورزان نادیده گرفته می‌شود؛ مطالبات روستاهای فرو رفته بالادستی رودبال بعد از 10 سال هنوز داده نشده است.

نماینده مردم نی ریز و استبهان در مجلس دهم، با مورد خطاب قراردادن وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:سهم مردم از معدن و صنعت نباید آلودگی و آزردگی باشد،حقوق دولتی معادن را درست پرداخت کنید، عوارض آلایندگی حق مردم محروم است؛ حق مردم را ضایع کرده‌اید.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه اولویت واگذاری معادن باید مردم محروم منطقه باشند،گفت: باید برای بازسازی کشور از همه ظرفیت‌ها و قرارگاه‌های ارتش و سپاه استفاده کرد ؛ باید به فکر شهرها و روستاهای دور افتاده باشیم./

پایان پیام

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet