هدر موبایل
1397/01/29 11:41:56
سرویس صحن
پارسایی درنطق میان دستور:

صنعت خودرو به جز سودجویی نفعی ندارد/ جان ایرانی مهم تر از کالای ایرانی است

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نودم مجلس،گفت: طبق آمار متوفیان درسال ۹۵ برحسب نوع خودرو و تلفات ناشی از خودرو پراید در راس همه و پس از آن پژو،سمند و وانت پیکان قرار دارد.
صنعت خودرو به جز سودجویی نفعی ندارد/ جان ایرانی مهم تر از کالای ایرانی است عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نودم مجلس،گفت: طبق آمار متوفیان درسال 95 برحسب نوع خودرو و تلفات ناشی از خودرو پراید در راس همه و پس از آن پژو،سمند و وانت پیکان قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102396682771.jpg صنعت,خودرو,به,جز,سودجویی,نفعی,ندارد/,جان,ایرانی,مهم,تر,از,کالای,ایرانی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهرام پارسایی درنشست علنی امروز ( چهارشنبه 29 فروردین) مجلس شورای اسلامی درنطق میان دستور با تبریک به مناسبت فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی، گفت: بنی آدم اعضاء یکدیگرند که درآفرینش ز یک گوهرند،چو عضوی به درد آورد روزگار دیگر عضوها را نماند قرار، توکز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، افزود: می خواهم از محنتی بگویم که سال هاست گریبان گیر ملت ایران است و می خواهم از نمایندگان همت کنند که دراین محنت بی غم نباشیم،صنعت عقب مانده و ناتوان خودرو که می توان از آن به عنوان داعش آهنین و ارابه های مرگ یاد کرد؛ صنعتی که آمار و ارقام نشان می دهد هیچ توجیهی برای حمایت از آن وجود ندارد.

جان ایرانی مهم تر از کالای ایرانی است

وی تصریح کرد:امسال سال حمایت از کالای ایرانی است، اما کالایی که کرامت و حرمت انسانی را نگه دارد، جان ایرانی مهم تر از کالای ایرانی است؛ طبق آمار متوفیان درسال 95 برحسب نوع خودرو و تلفات ناشی از خودرو پراید درراس همه و پس از آن پژو، سمند و وانت پیکان قرار دارد، از لحاظ درصدی بیشترین میزان مربوط به پراید یعنی 22 هزار و 376 نفر بوده که جان خود را از دست دادند، درسال 96 نیز متاسفانه همین آمار ادامه داشته است.

پارسایی درخصوص آمار تصادفات 10 سال اخیر، گفت: 241 هزار و 236 نفردرتصادفات کشته شدند، یعنی به ازای هرشغل یک نفر کشته شده است، این چه اشتغالزایی است؛ متاسفانه به ازای ایجاد هر شغل 2 نفر معلول شدند؛ به ازای ایجاد هرشغل 10 نفر مصدوم شده و به ازای ایجاد هر شغل دوزن سرپرست خانوار به وجود آمده است؛ ضمن اینکه به ازای ایجادهرشغل 2 کودک یتیم شدند.

این نماینده مردم درمجلس دهم، افزود: آیا برای اشتغالزایی باید با مردم جنگید، این مسئله هیچ گونه جای دفاع ندارد،وضعیت تصادفات جاده ای قابل قبول نیست، آیا این کالای ایرانی برای ما افتخار می آفریند،کدام خانواده ای است که درطول سال دچار مصیبت تصادفات جاده ای و ناامن بودن خودروها نشده باشد، چند انسان زنده زنده درآتش خودروها سوختند.

مقام معظم رهبری برمرغوبیت تولید خودروی داخلی تاکید دارند

وی گفت:اگر در دنیا یک خودرو باعث مرگ 5 نفرشود،آن کمپانی تمام خودروهای خود را از سراسر جهان جمع آوری می کند،انسان های بسیاری درآتش سوختند؛ در ایمنی خودروها تفاوت از زمین تا آسمان است، مقام معظم رهبری برمرغوبیت تولید خودروی داخلی تاکید دارند، تاکید ایشان برمرغوبیت بیشتر از کالای ایرانی است، ضمن اینکه درمقدمه قانون اساسی آمده است که اقتصاد وسیله است نه هدف.

درسال گذشته به واسطه ایجاد یک انحصار یک شبه میلیاردها تومان وارد جیب سودجویان شد

پارسایی ادامه داد:در تحکیم بنیادهای اقتصادی اصل رفع نیازهای انسان در جریان رشد و تکامل او است،نه همچون دیگر نظام های اقتصادی تمرکز و تکاثر ثروت و سودجویی،صنعت خودرو به جز سودجویی چه دارد؟چه تولید داخلی و چه رانت های وارداتی، درسال گذشته به واسطه ایجاد یک انحصار یک شبه میلیاردها تومان وارد جیب سودجویان شد؛ متاسفانه یا ملت محکوم هستند به استفاده از خودروی بی کیفیت و قاتل داخلی، یا اگر بخواهند از خودروی خارجی استفاده کنند باید جریمه آن را پرداخت کنند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نودم مجلس، افزود:کرامت ملت ما از دیگر انسان ها پایین تر است؟ در کشورهای همسایه جنگ زده تا کشورهای جهان اول چنین داستانی وجود ندارد، با اطمینان می گویم شبه مافیا و یا مافیا وجود دارد.امروز یک قاضی با شرافت دیوان عدالت رای به بازگشت تعرفه به سال قبل داده است، اما اجرا نمی شود؛ مگر ما نمایندگان ناظر بر اجرای قانون اساسی نیستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet