هدر موبایل
1397/01/31 13:50:00
سرویس فرهنگی
موسوی لارگانی:

دولت‌ها کم‌ترین اعتبارات را به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی اختصاص می‌دهند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه دولت‌ها کم‌ترین اعتبارات را در زمینه فرهنگی و قرآنی قرار می‌دهند، افزود: در کشور ما تنها "جامعه المصطفی" به صورت تخصصی به مسائل دینی و قرآنی توجه دارد.
دولت‌ها کم‌ترین اعتبارات را به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی اختصاص می‌دهند عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه دولت‌ها کم‌ترین اعتبارات را در زمینه فرهنگی و قرآنی قرار می‌دهند، افزود: در کشور ما تنها "جامعه المصطفی" به صورت تخصصی به مسائل دینی و قرآنی توجه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710101826250528.jpg دولت‌ها,کم‌ترین,اعتبارات,را,به,فعالیت‌های,فرهنگی,و,قرآنی,اختصاص,می‌دهند Icana

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت فرهنگی و قرآنی کشور و عدم اختصاص منابع مالی کافی توسط دولت‌ها در این زمینه گفت: در طول مدت حضور بنده در مجلس، در بودجه‌های پیشنهادی دولت، کمترین ردیف بودجه برای مسائل فرهنگی و قرآنی درنظر گرفته شده؛ درحالیکه مسائل فرهنگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بر همین اساس، مقام معظم رهبری یکی از سال‌ها را به نام سال "اقتصاد و فرهنگ" نام‌گذاری کردند ولی متأسفانه اهمیت بحث فرهنگ در دولت‌ها نادیده گرفته شده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان ملت هنگام تصویب لایحه بودجه کشور در کمیسیون تلفیق یا صحن علنی در ردیف بودجه مسائل فرهنگی و قرآنی پیشنهاداتی جهت افزایش اعتبارات ارائه می‌دهند ولی متاسفانه این اعتبارات تخصیص داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: در کشورهایی که با نظام جمهوری اسلامی ضدیت دارند و مروج فرهنگ‌های منافی اسلام و علی الخصوص وهابیت هستند، بودجه های دینی و فرهنگی آنها بسیار زیاد است ولی در کشور ما زمانی که سخن از بودجه‌های فرهنگی و قرآنی می شود صدای برخی دولتی‌ها بلند می‌شود که چرا باید به فلان مرکز فرهنگی یا فلان مرکز قرآنی بودجه اختصاص پیدا کند.

این نماینده مجلس در دوره دهم تصریح کرد: در کشورهای اسلامی مراکز بسیاری در حوزه قرآن و مسائل دینی فعالیت دارند ولی در کشور ما تنها "جامعه المصطفی" است که به صورت تخصصی به مسائل دینی و قرآنی توجه دارد؛ این فعالیت‌ها برای کشوری که مروج اسلام ناب محمدی و فرهنگ تشیع در جهان است، بسیار ناچیز است در حالیکه آل سعود خبیث بیش از 500 مرکز ترویج دهنده وهابیت در دنیا دارد.

وی تأکید کرد: باید در کشور به گسترش فضای قرآنی کمک کرد و دولت وظیفه دارد اعتبارات فعالیت‌های قرآنی را افزایش و بودجه آنها را کاملا تخصیص دهد.

عضو فراکسیون روحانیت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: جهان کنونی در فضای مجازی، دشمنی آشکار خود را با قرآن کاملا نشان داده و کم‌کاری مسئولین فرهنگی کشور در قبال این مسئله پذیرفتی نیست لذا دولت باید اقداماتی مثبت در جهت افزایش فعالیت های قرآنی و فرهنگی در کشور انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet