هدر موبایل
1397/01/29 14:28:29
سرویس صحن

انتقاد سلحشوری از سخنان سخیف درباره زنان

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از نگاه ابزاری به زنان و حجاب آنها انتقاد کرد.
انتقاد سلحشوری از سخنان سخیف درباره زنان رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از نگاه ابزاری به زنان و حجاب آنها انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702102996468555.jpg انتقاد,سلحشوری,از,سخنان,سخیف,درباره,زنان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، پروانه سلحشوری در نشست علنی امروز(چهارشنبه، 29 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصول 3، 20 و 21 قانون اساسی اظهار داشت: در قانون اساسی به کرامت و شأن زنان اشاره شده است؛اما متأسفانه به علت نگاه جنسیتی و اینکه زن در مفهوم خاصی مطرح شده است؛ به زنان نگاه غیرانسانی می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نگاه غیر انسانی که تفاوت انسان و حیوان در آن نهفته است آنچنان در کشور ما نفوذ پیدا کرده است که از تریبون‌ها و کانون‌های شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود و شباهت‌هایی به زنان اطلاق می‌شود که در عصر جاهلیت چنین تعابیری وجود نداشته است.

وی گفت: از تشبیه زنان و حجاب زنان به پوسته شکلات و روکش ماشین که نگاه ابزاری به زن را می‌رساند و توهین به زنان است تا اینکه زنان به گوسفندانی تشبیه می‌شوند که باید در آغل توسط چوپان نگهداری شوند،توهین مسلم به شأن زنان است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: متأسفانه فقط در شبکه‌های مجازی چنین توهین‌هایی وجود ندارد؛بلکه از مجلس بازهم همان نگاه زشت و زننده و ابزاری به زن دیده می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به واقعه‌ای در بین نطق نماینده میاندوآب در صحن علنی اظهار داشت:در حالی که نطق محبی‌نیا در حال ایراد بود،نماینده‌ای با چنین سخنان سخیفی شأن و منزلت زنان را به چالش می‌کشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet