هدر اصلی
1397/01/29 13:18:04
سرویس صحن
رضیان در تذکر شفاهی:

واردات نارنگی ظلم به کشاورزان استان مازندران است

نماینده مردم قائمشهر در مجلس از بی توجهی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به وضعیت کشاورزان استان مازندران به ویژه در زمینه واردات نارنگی انتقاد کرد.
واردات نارنگی ظلم به کشاورزان استان مازندران است نماینده مردم قائمشهر در مجلس از بی توجهی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به وضعیت کشاورزان استان مازندران به ویژه در زمینه واردات نارنگی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107338249124.jpg واردات,نارنگی,ظلم,به,کشاورزان,استان,مازندران,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالله رضیان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 29 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک روز ارتش گفت:امسال از سوی مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است و این درحالی است که وزارت جهاد کشاورزی به رغم اینکه هم اکنون یک میلیون و 200 تن مرکبات در انبارهای کشاورزان و تاجران استان مازندران وجود دارد؛اما متاسفانه مقدار زیادی نارنگی از پاکستان وارد می کنند،کما اینکه روی میز برخی دستگاههای دولتی نیز می توان این نوع محصول را مشاهده کرد.

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه،جویبار،سیمرغ و سوادکوه شمالی درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:با توجه به اینکه زیرساخت های روستایی خصوصا آسفالت درون روستایی و بین روستایی و شهری و آب شرب روستاهای حوزه انتخابیه ام با مشکل جدی روبه رو بوده به صورتی که این بخش فرسوده شده است،بنابراین دولت باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد به ویژه وزارت راه و شهرسازی باید با توجه به آن به گله شدید روستاییان پاسخ دهد.

رضیان یادآور شد:موضوع آب در استان مازندران درحالی با مشکلات جدی مواجه است که امسال شاهد بارندگی زیادی بوده ایم تا جایی که شعبه آب منطقه ای وزارت نیرو اعلام کرده است که سطح زیرکشت شالی استان با کاهش جدی مواجه است که این امر نیازمند مدیریت جدی است؛چراکه بسیاری از اراضی شالیزار نمی توانند برای کشت دیگری استفاده شوند به دلیل اینکه شوره زار است.

این نماینده مردم درمجلس دهم تاکید کرد:موضوع پسماند یکی دیگر از مشکلات استان است که به آن توجه ویژه نشده است و این در حالی است که حوزه انتخابیه بنده 500 هزار جمعیت دارد؛اما متاسفانه زباله آن درکنار رودخانه تالار قائمشهر ریخته می شود که پساب آن مشکلات جدی برای مردم منطقه به وجود آورده است./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet