خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1397/01/29 18:01:00
سرویس سیاسی
ذوالنوری پاسخ می‌دهد:

آیا حمله 3 کشور به سوریه پیام به ایران بود؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حدود ۴ دهه است که جمهوری اسلامی ایران فراتر از پیام، از پشت پرده آن‌ها نیز خبر دارد و در مقابل نظام سلطه ایستاده است.
آیا حمله 3 کشور به سوریه پیام به ایران بود؟ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حدود 4 دهه است که جمهوری اسلامی ایران فراتر از پیام، از پشت پرده آن‌ها نیز خبر دارد و در مقابل نظام سلطه ایستاده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708100743719098.jpg آیا,حمله,3,کشور,به,سوریه,پیام,به,ایران,بود؟ Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در پاسخ به این سوال که بنا بر اظهارات دبیرکل ناتو آیا حمله 3 کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه پیام به ایران بود؟ نیازی نیست که سلطه‌گران با این شیوه به ایران پیام بدهند زیرا حدود 4 دهه است که جمهوری اسلامی ایران فراتر از پیام، از پشت پرده آن‌ها نیز خبر دارد و در مقابل نظام سلطه ایستاده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه برای این بود تا بر شکست‌های خود سرپوش بگذارد، بیان کرد: آمریکا از هر منفذی که به منطقه‌ ورود پیدا کرد، متحمل شکست شده است.

ذوالنوری به طرح خاورمیانه بزرگ و خاورمیانه جدید اشاره کرد و گفت: این طرح دو ویژگی داشت؛ اولا حذف جمهوری اسلامی ایران ثانیا محوریت رژیم صهیونیستی در این منطقه. بعد از اعلام ترامپ مشخص شد که آمریکا 7 تریلیون دلار در منطقه هزینه کرده ولی درعراق حکومتی شبیه به جمهوری اسلامی به وجود آمده که همین امر موجب نگرانی جمهوری اسلامی است.

طرح آمریکا در رفراندوم شمال عراق با محوریت جمهوری اسلامی ایران شکست خورد

وی افزود: آمریکایی‌ها می‌خواستند رفراندوم شمال عراق را به تجزیه این کشور منتج کنند که این طرح با محوریت جمهوری اسلامی ایران شکست خورد، با قصه استعفای سعد حریری به دنبال این بودند که در لبنان مشکلاتی ایجاد کنند که با درایت مردم لبنان و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران بازهم شکسیت را متحمل شدند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در جنگ یمن که به دنبال این بودند که 10 روزه نسخه این کشور را بپیچند ولی اکنون وارد سال چهارم این جنگ شده‌ایم و آن‌ها کاری از پیش نبرده‌اند و حتی سعی کردند که علی عبدالله صالح را  به یمن بازگردانند و مشکل ایجاد کنند ولی شکست خوردند.

همه برنامه‌های آمریکا در منطقه توسط جمهوری اسلامی ایران خنثی شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها نمی‌توانند یک جا را نشان دهند که در خاورمیانه موفق شده‌اند، بیان کرد: آن‌ها همه این شکست‌ها را از چشم ایران می‌بینند و اگرچه شاید فکر می‌کنند با موشک و حمله به سوریه می‌توانند به ایران پیام بدهند ولی الحمدلله آن‌ها پیام جمهوری اسلامی ایران را به خوبی دریافت کرده‌اند و همه برنامه‌های آن‌ها در منطقه خنثی شده است.

وی افزود: حکایت آمریکایی‌ها در منطقه همانند دزد هواپیمایی است که وقتی خلبان فهمید چیزی بارش نیست گفت "بده یک بوق بزنم". این‌ها نیز فقط یک بوق می‌زننند و غیر از این جوابی ندارند.

قطعا آمریکا اثرات حمله به سوریه را می‌بیند

وی با بیان اینکه بعد از حمله آمریکا به سوریه نیز آن‌ها طرفی نخواهند بست جز اینکه تنفر ملل منطقه نسبت به آن‌ها بیش از پیش می‌شود، افزود: پیش بینی می‌شود که از این پس نیز اتفاق مهمی توسط آن‌ها رخ نمی‌دهد ولی باید بدانند که اگر باد بکارند طوفان درو خواهند کرد و قطعا آمریکا اثرات این حمله را می‌بیند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصل بازی حمله 3 کشور به سوریه را عربستان واسطه‌گری کرده و تمام هزینه‌های حمله به سوریه را نیز عربستان تقبل کرده است، گفت: در حقیقت با دعوت و تلاش عربستان این حمله انجام شد که بیشترین آسیب را نیز حکومت سعودی به دوش خواهد کشید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet