انتخابات ریاست جمهوری
1397/01/30 11:30:20
سرویس سیاسی
رحیمی:

آمریکا در حمله به سوریه میزان همراهی اتحادیه اروپا در عرصه نظامی را محک زد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: : اتحادیه اروپا و آمریکا در مسائل نظامی همراهی نداشتند و فقط انگلیس و فرانسه در حمله نظامی به سوریه با آمریکا همراهی کردند.
آمریکا در حمله به سوریه میزان همراهی اتحادیه اروپا در عرصه نظامی را محک زد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: : اتحادیه اروپا و آمریکا در مسائل نظامی همراهی نداشتند و فقط انگلیس و فرانسه در حمله نظامی به سوریه با آمریکا همراهی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg آمریکا,در,حمله,به,سوریه,میزان,همراهی,اتحادیه,اروپا,در,عرصه,نظامی,را,محک,زد Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص حمله 3 کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، اظهار داشت: سناریویی را که آمریکایی‌ها طراحی کرده بودند اهداف چند وجهی را در دنبال می‌کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اهداف نظامی و برخی اهداف سیاسی در سایه عملیات نظامی را طراحی کرده بودند و اقدام آمریکا آزمایشی برای سنجش میزان همراهی اتحادیه اروپا با آن‌ها بود.

وی افزود: عدم همراهی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با آمریکا موجب ایجاد شکافی بین طرفین شده بود، این حمله آزمایشی بود برای اینکه میزان همراهی ناتو و اتحادیه اروپا مشخص شود که تا کجا همدیگر را همراهی می‌کنند.

رحیمی ادامه داد: اتحادیه اروپا و آمریکا در زمینه صدور بیانیه و مسائل سیاسی همراهی‌هایی داشتند ولی در مسائل نظامی، اتحادیه اروپا با آمریکا همراهی نداشت و فقط انگلیس و فرانسه در حمله نظامی با آمریکا همراهی کردند، آلمان، ایتالیا، اتریش و کشورهای دیگر اتحادیه اروپا به هیچ وجه با آمریکا همراهی نکردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه سعودی‌ها نیز با حمله این 3 کشور به سوریه زیر سوال رفت زیرا عربستان برای فشار به سوریه به دشمنان اسد کمک‌های مالی می‌کند، گفت: همزمانی سفر بن سلمان به فرانسه با این حمله، شائبه نقش داشتن سعودی‌ها در نگاشتن این سناریو را تقویت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet