روز مجلس
1397/01/29 18:17:00
سرویس فرهنگی
سبحانی‌فر پاسخ داد:

کدام شبکه‌های اجتماعی خارجی فیلتر نمی‌شوند؟/ مسئولان باید از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند

عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه درباره شرایط فیلتر نشدن شبکه‌های اجتماعی خارجی در ایران توضیح داد.
کدام شبکه‌های اجتماعی خارجی فیلتر نمی‌شوند؟/ مسئولان باید از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه درباره شرایط فیلتر نشدن شبکه‌های اجتماعی خارجی در ایران توضیح داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103355516067.jpg کدام,شبکه‌های,اجتماعی,خارجی,فیلتر,نمی‌شوند؟/,مسئولان,باید,از,پیام‌رسان‌های,داخلی,استفاده,کنند Icana

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص مهاجرت مقامات از تلگرام به پیام‌رسان‌های داخلی و مفهوم این مهاجرت، گفت: تمام این اقدامات در زمینه در راستای از بین بردن انحصار است؛ همان‌گونه که دولت بیان کرده، انحصار پیام‌رسان‌ها باید از میان برداشته شود.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: ایجاد انحصار در هر موضوعی باعث فساد و ظلم می‌شود و به صلاح جامعه نیست؛ ما به دنبال از بین رفتن انحصار هستیم.

تمام مسئولان باید از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند

وی با بیان اینکه اینستاگرام و واتس‌اپ فیلتر نمی‌شود، اظهار کرد: مهاجرت مقامات و دستگاه‌های دولتی از پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی باعث از بین رفتن انحصار و در نتیجه فرهنگ‌سازی در این زمینه است؛ این اقدامات باعث تشویق مردم به استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تمام مسئولان باید از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند؛ سازمان صداوسیما نیز باید به جای استفاده از تلگرام و کانال‌های تلگرامی از شبکه‌های اجتماعی داخلی استفاده نماید و این خود به نوعی انحصارشکنی است.

اینستاگرام و واتس‌اپ  فیلتر نمی‌شود

عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی خارجی که اقدامات مجرمانه انجام ندهند، فیلتر نمی‌شود.

سبحانی‌فر در ادامه با بیان اینکه قانون از سرمایه‌گذاری خارجی در تولید به نحوی که انحصار ایجاد شود جلوگیری می‌کند، تاکید کرد: سرمایه‌گذاری خارجی در صورتی امکان‌پذیر است که بیش از 30 درصد از بازار کشور را در اختیار نداشته باشد در غیر این صورت برای بخش‌های داخلی مجوزهای لازم برای توسعه صادر می شود؛ در زمینه پیام‌رسان‌ها نیز همین موضوع مطرح است؛ مسئله اصلی در این زمینه خروج از انحصار است.

انحصاری در استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی به وجود نمی‌آید

عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: از آنجا که در کشور چندین پیام‌رسان داخلی وجود دارد انحصاری در استفاده از پیام‌رسان‌های به وجود نمی‌آید و مردم و مسئولان می‌توانند از تعدد این پیام‌رسان‌ها استفاده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet