هدر موبایل
1397/01/31 11:45:00
سرویس فرهنگی
میرزاده:

برگزاری دوره‌های مهارت افزایی برای دانشجویان هزینه اضافی به کشور تحمیل می‌کند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس اعتقاد دارد با آموزش صحیح مهارت در دانشگاه‌ها نیازی به برگزاری دوره‌های جدید مهارت افزایی نخواهد بود زیرا این امر باعث تحمیل هزینه اضافی به کشور است.
برگزاری دوره‌های مهارت افزایی برای دانشجویان هزینه اضافی به کشور تحمیل می‌کند سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس اعتقاد دارد با آموزش صحیح مهارت در دانشگاه‌ها نیازی به برگزاری دوره‌های جدید مهارت افزایی نخواهد بود زیرا این امر باعث تحمیل هزینه اضافی به کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105988201545.jpg برگزاری,دوره‌های,مهارت,افزایی,برای,دانشجویان,هزینه,اضافی,به,کشور,تحمیل,می‌کند Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص طرح ارتقای مهارت افزایی دانشجویان جهت کسب جایگاه شغلی مناسب و ورود به بازار اشتغال گفت: در بحث مهارتی، دانشگاه‌های فنی و حرفه‍‌ای و علمی و کاربردی رسالت مهارت آموزی دارند؛ لذا لازم است به این دو دانشگاه کمک شود و بحث مهارت در این دو دانشگاه تقویت شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر بحث دوره مهارت مجددا برای این دانشجویان گذاشته شود، جای سوال است که در دوره تحصیل چه آموزش مهارتی دیده‌اند؟ و اگر در دانشگاه چیزی یاد نگرفتند، پس چه ضرورتی دارد که به دانشگاه بروند؟ در این صورت شایسته بود که به مراکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کرده  و گواهی مهارت می‌گرفتند!

وی با بیان اینکه این امر نشان دهنده اشکال کار در حوزه مهارت آموزی است، ادامه داد: وظیفه دانشگاه آمایش سرزمینی  است و بر اساس همان آمایش باید دانشجو بپذیرد و نیاز کشور را بر اساس همین آمایش برطرف کند. وزارت علوم باید این دو دانشگاه را تقویت کند و این دانشگاه‌ها جهت اشتغال‌زایی قدم بردارند.

این نماینده مجلس در دوره دهم تصریح کرد: دروس عملی باید مورد توجه قرار بگیرد و کارگاه‌های آموزشی تقویت شود وپایان‌نامه‌ها جدی گرفته شود؛ متاسفانه در کشور تنها صفحه روی جلد پایان‌نامه‌ها تغییر می‌کند و با توجه به پیشینه‌های تحقیق که در پایان‌نامه‌ها ذکر می‌شود، مورد جدیدی در آنها یافت نمی‌شود.

میرزاده گفت: باید پایان‌نامه‌ها بر اساس نیاز کشور تعیین شوند و مدلی برای کسب مهارت و طرحی به منظور ایجاد اشتغال جدید داشته باشند.

وی تأکید کرد: مهارت‌افزایی دانشجویان باید براساس رشته دانشگاهی و نیاز کشور انجام شود و رشته‌هایی که در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه جامع علمی و کاربردی تدریس می شود، باید سبب کسب مهارت شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نباید با برگزاری دوره‌های مجدد هزینه اضافی به کشور تحمیل شود؛ پس باید در دانشگاه‌ها بحث کارگاه‌های آموزشی و آزمایشگاه‌ها جدی گرفته شود و دانشجویان بتوانند در کنار خواندن دروس تئوری، مهارت آن را نیز فرا گیرند تا بر اساس رشته تحصیلی خود، در شغلی مناسب مشغول بکار شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet