هدر موبایل
1397/01/29 16:28:25
سرویس دیگر رسانه‌ها
جهانگیری در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی مسائل ارزی کشور:

هیچ وقفه ای در جریان صادرات و واردات کشور نباید ایجاد شود

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت جلوگیری از هر گونه وقفه در جریان صادرات و واردات کشور تاکید کرد: یکی از اصلی ترین اولویت‌ها در سیاست‌های ارزی جدید بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور است.
هیچ وقفه ای در جریان صادرات و واردات کشور نباید ایجاد شود معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت جلوگیری از هر گونه وقفه در جریان صادرات و واردات کشور تاکید کرد: یکی از اصلی ترین اولویت‌ها در سیاست‌های ارزی جدید بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/52581.jpg هیچ,وقفه,ای,در,جریان,صادرات,و,واردات,کشور,نباید,ایجاد,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی امور ارزی کشور بر نگاه جامع و بررسی همه زوایا برای رفع مشکلات و جلو گیری از سردرگمی صادرکنندگان و واردکنندگان تاکید کرد و از بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی خواست تا ضمن پاسخگویی به ابهامات موجود در عرصه تجارت کشور دستورالعمل های لازم در این خصوص را برای ابلاغ هرچه سریعتر تدوین کنند.

وی افزود: ایجاد بستر مناسب برای افزایش صادرات به بازارهای هدف و نیز حمایت از صادرکنندگان کشور باید با نهایت سرعت و دقت انجام شود تا بتوان از منابع ارزی حاصل از صادرات به بهترین نحو در مدیریت منابع ارزی کشور استفاده کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت با اختصاص سه هزار میلیارد تومان بودجه آمادگی لازم برای پرداخت مابه التفاوت ارز به دارو و کالاهای اساسی را دارا است، گفت: دولت به دنبال ایجاد فضای آرام و امن به منظور تسهیل در فعالیت صادرکنندگان و واردکنندگان است.

ولی‌الله سیف، رییس کل بانک مرکزی در این نشست با بیان اینکه هیچ مشکلی برای ثبت سفارش واردکنندگان کالا وجود ندارد، اظهار داشت: بانک مرکزی متعهد است در صورت واریز ارز حاصل از صادرات به حساب بانک‌‌‌های کشور در هر کجای دنیا معادل ریالی آن را در کشور به صادرکنندگان پرداخت کنیم.

به گزارش ایلنا، در این جلسه که با حضور وزرای اقتصاد، نفت، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، کشور و امور خارجه و روسای کل بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه و نیز معاون اقتصادی رییس‌‌‌جمهور برگزار شد، پیرامون وضعیت داد و ستد و تجارت خارجی کشور و نحوه انتقال ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور بحث و تبادل نظر شد و دستورالعمل و ضوابط اجرایی تصویب نامه هیات وزیران در خصوص نحوه ورود ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور به تصویب رسید و مقرر شد جزئیات این دستورالعمل از طریق بانک مرکزی اطلاع‌‌‌رسانی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet