خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/05 09:38:59
سرویس فرهنگی
سلیمی:

دانشگاه‌های مهارتی رسالت خود را انجام نمی‌دهند/ طرح مهارت‌افزایی دانشجویان جدی گرفته شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه‌های مهارتی از جمله فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی رسالت خود را انجام نمی‌دهند، طرح ارتقای مهارت‌افزایی دانشجویان را مفید دانست.
دانشگاه‌های مهارتی رسالت خود را انجام نمی‌دهند/ طرح مهارت‌افزایی دانشجویان جدی گرفته شود عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه‌های مهارتی از جمله فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی رسالت خود را انجام نمی‌دهند، طرح ارتقای مهارت‌افزایی دانشجویان را مفید دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg دانشگاه‌های,مهارتی,رسالت,خود,را,انجام,نمی‌دهند/,طرح,مهارت‌افزایی,دانشجویان,جدی,گرفته,شود Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص طرح ارتقای مهارت افزایی دانشجویان جهت کسب جایگاه شغلی مناسب و ورود به بازار اشتغال گفت: نمایندگان در مجلس بودجه‌ای را جهت مهارت آموزی سربازان فارغ التحصیل دانشگاهی قرار داده‌اند و در وهله اول این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که افراد در دوره سربازی بر اساس رشته فارغ التحصیلی مشمول مهارت آموزی شوند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح مهارت افزایی دانشجویان طرح مناسبی است زیرا مشکل فارغ التحصیلان دانشگاهی، عدم داشتن مهارت لازم جهت یافتن شغلی مناسب است و متاسفانه دانشگاه‌ها تنها به تدریس دروس تئوری اکتفا کرده و توجهی به مهارت افزایی دانشجویان نمی‌کنند.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: متاسفانه دانشگاه‌های مهارتی از جمله فنی و حرفه‌ای و جامع علمی و کاربردی رسالت خود را انجام نمی دهند و بیشتر به مسائل تئوری توجه دارند و بدین سبب باعث بروز مشکلاتی بعد از دوران تحصیل برای آنها می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید دولت را در اجرای صحیح این طرح یاری کرد زیرا توجه به این طرح باعث می‌شود دانشجویان بعد از فراغت تحصیل شغلی مناسب با رشته تحصیلی خود انتخاب کنند و با توجه به مهارتی که در این دوره‌ها فرا گرفته‌اند، راندمان کاری و رضایتمندی شغلی آنان افزایش خواهد یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet