هدر موبایل
1397/01/31 10:45:45
سرویس سیاسی
ملکشاهی:

شورای نگهبان مرجع تشخیص رجل سیاسی است/قیدوشرط‌های بیشتری برای رجل سیاسی مطرح شود

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد طبق قانون مرجع تشخیص رجل سیاسی شورای نگهبان است لذا این شورا باید قید و شرط های بیشتری را مطرح کند که افراد واجد شرایط ثبت نام کنند.
شورای نگهبان مرجع تشخیص رجل سیاسی است/قیدوشرط‌های بیشتری برای رجل سیاسی مطرح شود رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد طبق قانون مرجع تشخیص رجل سیاسی شورای نگهبان است لذا این شورا باید قید و شرط های بیشتری را مطرح کند که افراد واجد شرایط ثبت نام کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102153652355.jpg شورای,نگهبان,مرجع,تشخیص,رجل,سیاسی,است/قیدوشرط‌های,بیشتری,برای,رجل,سیاسی,مطرح,شود Icana

الهیار ملکشاهی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ارزیابی شروط مشخص شده از سوی شورای نگهبان برای رجل سیاسی، گفت: مصداق های تعیین شده از سوی شورای نگهبان گام مثبتی است اما باید جامع تر باشد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع رجل سیاسی در قانون اساسی جزء شرایط احصاء شده برای کسانی است که می توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند، تصریح کرد: بنابراین باید اذعان کرد که طبق قانون مرجع تشخیص رجل سیاسی شورای نگهبان است از این رو تعیین مصادیقی که می تواند منتهی به رجل سیاسی باشد را مشخص کرده اند.

وی ادامه داد: ثبت نام ریاست جمهوری در کشورمان با توجه به کیفیت، میزان ثبت نام کنندگان و غیره وهن آمیز است لذا شورای نگهبان باید قید و شرط های بیشتری را مطرح کند که افراد واجد شرایط ثبت نام کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: با توجه به اینکه قانون جامع انتخابات در مجلس شورای اسلامی باید تبیین شود ممکن است نمایندگان مردم در خانه ملت نیز پیشنهاداتی داشته باشد اما نهایتا باید شورای نگهبان آن را قبول کند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم این مهم به نتایج خوبی منتهی شود تا شاهد ثبت نام مناسب در انتخابات باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet