خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/01/31 12:13:56
سرویس سیاسی
سلیمی:

باید مفهوم مرد، زن یا فرد با توان سیاسی در رجل سیاسی مشخص شود/ نمایندگان می توانند نقش مشورتی داشته باشند

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به اینکه باید مشخص شود رجل مصداق مرد، زن یا فرد با توان سیاسی است، گفت: نمایندگان مجلس می توانند نقش مشورتی در کنار شورای نگهبان داشته باشند.
باید مفهوم مرد، زن یا فرد با توان سیاسی در رجل سیاسی مشخص شود/ نمایندگان می توانند نقش مشورتی داشته باشند سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به اینکه باید مشخص شود رجل مصداق مرد، زن یا فرد با توان سیاسی است، گفت: نمایندگان مجلس می توانند نقش مشورتی در کنار شورای نگهبان داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104494729728.jpg باید,مفهوم,مرد،,زن,یا,فرد,با,توان,سیاسی,در,رجل,سیاسی,مشخص,شود/,نمایندگان,می,توانند,نقش,مشورتی,داشته,باشند Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در خصوص ارزیابی شروط مشخص شده از سوی شورای نگهبان برای رجل سیاسی، گفت: باید اذعان کرد که طبق قانون اساسی تعریف مفاهیم و مصداق های رجل سیاسی بر عهده شورای نگهبان است از این رو چنین موضوعی در مجلس شورای اسلامی مطرح نشد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: نباید از یاد برد که در انتخابات ریاست جمهوری شاخصی خاصی مطرح نیست و معیارهایی از نظر سن، مدرک تحصیلی، رزومه کاری و غیره در نظر گرفته نشده است و متاسفانه همین امر سبب افزایش ثبت نام ها و سوء استفاده رسانه های بیگانه میشد.

وی با اشاره به اینکه مصداق های یازده گاه شورای نگهبان در خصوص رجل سیاسی می تواند غربالگر خوبی باشد، ادامه داد: البته موضوعاتی مانند سن، سابقه مدیریت اجرایی و مدرک تحصیلی در معیارهای شورای نگهبان در نظر گرفته نشده است که باید مورد توجه قرار بگیرد. به نوعی هنوز جای کار دارد و کامل نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مصداق های رجل سیاسی باید در قانون جامع انتخابات قرار داشته باشد تا همه ابعاد ثبت نام کاندیداها درنظر گرفته شود، تصریح کرد: در این بین نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز می توانند نقش مشورتی در کنار شورای نگهبان داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در تعریف رجل سیاسی باید مشخص شود که رجل مصداق مرد یا زن است یا اینکه صحبت از فردی است که دارای توان سیاسی است لذا این ابهام هنوز وجود دارد و شورای نگهبان باید آن را برطرف کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet