KHANEH MELLAT

هدر موبایل
1397/01/31 13:37:53
سرویس اقتصادی
زرآبادی مطرح کرد:

جریمه 18 میلیون یورویی آلکاتل دریافت نشد/ علی‌رغم حذف 26 درصد از تجهیزات مبلغ قرارداد ثابت مانده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در قرارداد با آلکاتل با وجود اینکه ۲۶ درصد از تجهیزات حذف شده مبلغ قرارداد تغییر نکرده و ثابت باقی مانده است.
جریمه 18 میلیون یورویی آلکاتل دریافت نشد/ علی‌رغم حذف 26 درصد از تجهیزات مبلغ قرارداد ثابت مانده است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در قرارداد با آلکاتل با وجود اینکه 26 درصد از تجهیزات حذف شده مبلغ قرارداد تغییر نکرده و ثابت باقی مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100326033136.jpg جریمه,18,میلیون,یورویی,آلکاتل,دریافت,نشد/,علی‌رغم,حذف,26,درصد,از,تجهیزات,مبلغ,قرارداد,ثابت,مانده,است Icana

سید حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تخلفات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: بحثی که در خصوص تخلفات صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات وجود دارد در زمینه پروژه‌های خریداری تجهیزات برای شبکه ارتباطانت زیر ساخت کشور است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قیمت، کیفیت قطعات خریداری شده و نوع قراردادها این پروژه‌ها اشکالاتی وجود دارد، گفت: بیشتر این قراردادها ترک تشریفات بوده‌اند و تنها یک قرارداد وجود دارد که ترک تشریفات نیست که حدود 37 درصد بیشتر از ارزش واقعی قراردادها منعقد شده است.

فساد 74 میلیون یورویی در قرارداد آلکاتل

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه آلکاتل از ابتدا دارای فساد بوده و قیمت تعیین شده صحیح نیست، ادامه داد: در هر قراردادی قانون مشخص کرده که امور تبعی و جانبی باید 7 درصد قیمت تجهیزات اصلی باشد که در این پروژه این میزان حدود 11 میلیون یورو بوده اما در این قرارداد امور تبعی و جانبی را 85 میلیون یورو در نظر گرفته‌اند، یعنی 74 میلیون یورو فساد وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه نکته جالب این است که به این قرارداد الحاقیه زده شده و در آن امور جانبی را صفر کرده‌اند، اضافه کرد: زمانیکه امور جانبی صفر می‌شود نوع قرارداد تغییر می‌کند، زیرا امور جانبی بر عهده شرکت آلکاتل بوده و زمانی که آن را صفر می‌کنیم به نحوی نامحسوس هزینه امور جانبی برعهده شرکت ارتباطات زیرساخت قرار می‌گیرد و کشور باید آن را متحمل شود.

علی‌رغم حذف 26 درصد از تجهیزات مبلغ قرارداد ثابت مانده است

زرآبادی با بیان اینکه در قرارداد نکته جالب این است که 26درصد از تجهیزات را کم کرده‌اند اما قیمت ثابت نگه داشته شده ، تصریح کرد: در کنار تمامی این موارد صورت گرفته، در شرکت ارتباطات زیر ساخت واحد نظارت و ارزیابی با توجیه چالاک‌سازی سیستم حذف شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تمامی سرویس‌هایی که دریافت می‌کنیم از جمله خدمات تلفن ثابت، دیتا، اینترنت و سایر موارد از شبکه ارتباطات زیرساخت است و این شبکه به نگهداری نیاز دارد، عنوان کرد: نگهداری از شبکه ارتباطات زیرساخت به پیمانکار واگذار شده و واحد نظارت و ارزیابی که باید بر اقدامات پیمانکار نظارت می‌کرده نیز به بهانه چالاکی و الکترنیک شدن حذف شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: در الکترونیک شدن نظارت‌ها آستانه‌ها را کاهش داده‌اند به این معنی که شما سرویس با کیفیت پایین‌تری را دریافت می‌کنید، پایین آمدن کیفیت شبکه بسیار محسوس است و افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند این موارد را مشاهده می‌کنند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث زلزله کرمان و کرمانشاه ارتباطات به دلیل اینکه باطری که مقرر شده بود تا وارد مدار شود کار نکرد زیرا نگهداری نشده بود، پیمانکار در نبود نظارت‌ها اقداماتی که لازم است انجام دهد را انجام نمی‌دهد.

جریمه 18 میلیون یورویی آلکاتل دریافت نشد

وی با بیان اینکه آلکاتل به دلیل دیر تحویل دادن پروژه 18 میلیون یورو جریمه شد که وزیر ارتباطات اعلام کرد در مقابل واردات 18 میلیون ارز 26 میلیون یورو تجهیزات وارد می‌کنند که نهایتا این 26 میلیون به 10 میلیون تجهیزات کاهش یافت، تصریح کرد: 10 میلیون یورو تجهیزاتی که مقرر شده بود دریافت کنیم را به دلیل اینکه باید از قبل هماهنگی در خصوص آن صورت می‌گرفت از لیست تجهیزات حذف شد و عملا جریمه‌ای دریافت نکردیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: در صحن علنی مجلس تمامی این موارد را مطرح کردیم اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به آنها پاسخی را ارائه نکرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet