هدر موبایل
1397/01/31 10:45:00
سرویس فرهنگی
دهمرده خبر داد:

پیشنهاد وزارت بهداشت برای فعالیت دانشجویان پزشکی در مناطق محروم/ کسب 80درصد تراز قبولی برای دانشجوی بومی

رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به پیشنهاد وزارت بهداشت برای پذیرش دانشجوی بومی در رشته‌های پزشکی مناطق محروم با هدف فعالیت آنها در همین مناطق اشاره کرد.
پیشنهاد وزارت بهداشت برای فعالیت دانشجویان پزشکی در مناطق محروم/ کسب 80درصد تراز قبولی برای دانشجوی بومی رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به پیشنهاد وزارت بهداشت برای پذیرش دانشجوی بومی در رشته‌های پزشکی مناطق محروم با هدف فعالیت آنها در همین مناطق اشاره کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804109144508915.jpg پیشنهاد,وزارت,بهداشت,برای,فعالیت,دانشجویان,پزشکی,در,مناطق,محروم/,کسب,80درصد,تراز,قبولی,برای,دانشجوی,بومی Icana

حبیب الله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: وزارت بهداشت پیشنهادی برای جذب دانشجویان پزشکی مناطق محروم مطرح کرد که دانشجو پس از اتمام تحصیل خود متعهد به ارائه خدمات پزشکی در مناطق محروم شود.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بیمارستان‌های بسیاری در مناطق محروم احداث شده که نیاز به نیروی انسانی و پزشک دارد، افزود: طبیعی است که گرایش پزشکان به طبابت در شهرهای مرکزی است نه مناطق محروم و این پیشنهاد در همین راستا تدوین شده است.

وی ادامه داد: البته فرد پذیرفته شده در دانشگاه باید بومی همان منطقه باشد و تعهد دهد که پس از پایان تحصیلات پزشکی در در همان منطقه خدمت کند.

دهمرده با یادآوری اینکه دانشجوی بومی کافیست برای پذیرفته شدن با این شرایط 80 درصد تراز قبولی را کسب کند، اضافه کرد: وزارت علوم و وزارت بهداشت هردو با این موضوع پیشنهادی موافق هستند چراکه این مهم هم به سود دانشجو و هم به سود ارتقاء و توسعه خدمات پزشکی در مناطق محروم است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: این تصمیم در جهت ایجاد انگیزه در مناطق محروم برای ماندن پزشکان است تا خلأ نبود کادر پزشکی در این مناطق جبران شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet