هدر موبایل
1397/01/31 10:33:31
سرویس اجتماعی
قاضی زاده هاشمی به خانه ملت خبر داد:

کنترل قیمت دارو با پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز/ اجازه تحمیل هزینه اضافی به تولیدکنندگان را نمی دهیم

وزیر بهداشت گفت: دولت مصمم است مابه التفاوت نرخ ارز برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی که دارو و برخی از تجهیزات پزشکی است را پرداخت کند.
کنترل قیمت دارو با پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز/ اجازه تحمیل هزینه اضافی به تولیدکنندگان را نمی دهیم وزیر بهداشت گفت: دولت مصمم است مابه التفاوت نرخ ارز برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی که دارو و برخی از تجهیزات پزشکی است را پرداخت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802109383999742.jpg کنترل,قیمت,دارو,با,پرداخت,مابه,التفاوت,نرخ,ارز/,اجازه,تحمیل,هزینه,اضافی,به,تولیدکنندگان,را,نمی,دهیم Icana

سید حسن قاضی زاده هاشمیدر گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه دولت نرخ ارز را 4 هزار و دویست تومان اعلام کرد و چند نوع ارز نداریم، گفت: دولت مصمم است مابه التفاوت نرخ ارز برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی که دارو و برخی از تجهیزات پزشکی است را پرداخت کند.

وی افزود: بنابراین دو وجه بیشتر نخواهیم داشت یا این اتفاق خواهد افتاد یا مبنای قیمت گذاری ارز 4 هزار و دویست تومان در نظر گرفته می شود.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: با دستوری که رییس جمهور در نشست اخیر صادر کرد بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه موظف هستند در سقف یارانه ای که سال گذشته برای دارو و تجهیزات پرداخت می شد ارز را با همان قیمت در اختیار تولیدکنندگان که مواد اولیه نیاز دارند و واردکنندگان قرار دهند.

اجازه تحمیل هزینه اضافی به تولیدکننده و واردکننده را نخواهیم داد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: داروهای موجود در انبار با نرخ ارز گذشته خریداری شده و طی سه روز آینده نیز تعیین تکلیف خواهند شد؛ به هیچ وجه اجازه تحمیل هزینه اضافی به تولیدکننده و واردکننده را نخواهیم داد و در هر صورت مراقبت خواهیم کرد که آسیبی به آنها وارد نشود؛ نباید به آنها زور بگویم تا اجحافی در حق مردم نشود.

قیمت ها را کنترل خواهیم کرد

وی با بیان اینکه قیمت ها را کنترل خواهیم کرد، گفت: سایتی نیز اعلام شده تا مردم و بیمارانی که به سبب بیماری مزمن از قبل دارو تهیه می کنند اگر اختلافی قیمتی در مورد دارو و تجهیزات پزشکی مشاهده می کنند با شماره 190 تماس بگیرند تا با متخلفان برخورد لازم صورت گیرد.

قاضی زاده هاشمی یادآور شد: پیش بینی می شود طی دو تا سه روز آینده با اتحادیه و صنوف دارو و تجهیزات پزشکی جلساتی را برگزار و آنها را توجیه کنیم.

نباید به سیاستی که رییس جمهور اعلام کرد خدشه ای وارد شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه نباید به سیاستی که رییس جمهور اعلام کرد خدشه ای وارد شود، تصریح کرد: در غیر این صورت ما افزایش قیمت را برای کالاهای اساسی از جمله دارو و تجهیزات نخواهیم داشت در این ارتباط باید به هم اعتماد و در عین حال سریع عمل کرد و بعد نیز نظارت کنیم تا سیاست های جدید ارزی طی چند ماه آینده بتواند آرامشی را در بازار ایجاد کند./

خبرنگار:گل زری سادات فرخنده بخش

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet