هدر موبایل
1397/01/31 13:05:08
سرویس اجتماعی
شیویاری:

مراکز دیالیز نباید از بیمارستان ها خارج شوند/ مسائل مالی برای بخش خصوصی بیشتر از سلامت بیماران اولویت دارد

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه مراکز دیالیز نباید از بیمارستان ها خارج شوند، گفت: مسائل مالی و اقتصادی برای بخش خصوصی بیشتر از سلامت بیماران اولویت دارد.
مراکز دیالیز نباید از بیمارستان ها خارج شوند/ مسائل مالی برای بخش خصوصی بیشتر از سلامت بیماران اولویت دارد عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه مراکز دیالیز نباید از بیمارستان ها خارج شوند، گفت: مسائل مالی و اقتصادی برای بخش خصوصی بیشتر از سلامت بیماران اولویت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108419638356.jpg مراکز,دیالیز,نباید,از,بیمارستان,ها,خارج,شوند/,مسائل,مالی,برای,بخش,خصوصی,بیشتر,از,سلامت,بیماران,اولویت,دارد Icana

یعقوب شیویاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تصمیم وزارت بهداشت برای خروج مراکز دیالیز از بیمارستان ها و واگذاری آنها به بخش خصوصی، گفت: به هیچ وجه مراکز دیالیز نباید از بیمارستان ها خارج شوند زیرا بیماران دیالیزی برای درمان باید تحت نظر بهترین متخصصان باشند و همچنین نیاز به انجام آزمایش های فوری دارند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، افزود: برخی از آنها نیاز به CPR و خدمات ویژه دارند البته بخش خصوصی می تواند امکاناتی را فراهم کند اما اگر این مراکز از پیکره بیمارستان ها خارج شوند درمان بیماران با مشکلاتی مواجه می شود.

وی با بیان اینکه کلیه، حیاتی ترین عضو بیماران دیالیز در معرض تهدید است، گفت: واگذاری مراکز دیالیز به بخش خصوصی عادلانه نیست و نارضایتی بیماران را به دنبال دارد.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: البته اگر وزارت بهداشت ناچار به واگذاری این مراکز به بخش خصوصی است بهتر است نظارت مناسبی را بر این مراکز داشته باشد تا بخش خصوصی از لوازم یک بار مصرف به ویژه اقلام حساس به دفعات استفاده نکند زیرا در برخی موارد مسائل مالی و اقتصادی برای بخش خصوصی بیشتر از سلامت بیماران اولویت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet