هدر موبایل
1397/01/31 14:20:00
سرویس سیاسی
رحیمی جها‌ن‌آبادی:

تحقق مذاکره سیاسی رسمی بین آمریکا و کره شمالی به زودی/ ترامپ به دنبال کاهش تنش در شرق و تمرکز بر غرب آسیا است

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، تاکید کرد: به زودی آمریکا و کره شمالی مذاکره و به توافق خواهند رسید.
تحقق مذاکره سیاسی رسمی بین آمریکا و کره شمالی به زودی/ ترامپ به دنبال کاهش تنش در شرق و تمرکز بر غرب آسیا است عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، تاکید کرد: به زودی آمریکا و کره شمالی مذاکره و به توافق خواهند رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/201802102353279966.jpg تحقق,مذاکره,سیاسی,رسمی,بین,آمریکا,و,کره,شمالی,به,زودی/,ترامپ,به,دنبال,کاهش,تنش,در,شرق,و,تمرکز,بر,غرب,آسیا,است Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر دیدار و مذاکره با کره شمالی، گفت: آمریکایی‌ها نیازمند کاهش چالش‌های خود در شرق آسیا هستند، کره شمالی نیز با توجه به عدم عقلانیتی که در ترامپ و دولت جدید آمریکا دیده، احساس خطر کرده لذا می‌پندارد بر اساس سود و زیان محاسبه نکنند و آمریکا دست به اقدام ناشیانه‌ای در شرق آسیا زند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به نظر می‌رسد هر دو طرف به مذاکره و گفتگو نیاز دارند لذا احتمال انجام این مذاکرات و رفع مشکلات طرفین وجود دارد، زیرا ترامپ به دنبال تمرکز بر روی غرب آسیا یعنی خاورمیانه است لذا نفوذ روسیه بر غرب آسیا را رو به افزایش می‌بیند.

وی افزود: آمریکایی‌ها می‌پندارند که روسیه از خلاء قدرت در برخی کشورهای عربی استفاده می‌کند لذا خطر بیشتر را در این منطقه احساس می‌کنند، از این رو بر روی مسائل اسرائیل، کشورهای عربی و ایران تمرکز کردند بنابراین نیاز به یک جمع‌بندی در کره شمالی هستند.

رحیمی جهان‌آبادی معتقد است: آمریکا و کره شمالی تلاش خواهند کرد تا به توافق ضمنی دست یابند، البته این مذاکرات و توافق نیاز دو طرف است که به زودی تحقق پیدا می‌کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توافق بسته به انتظارات آمریکایی‌ها و آمادگی کره شمالی است اما بعید نیست در قِبال امتیازات اقتصادی و برداشت تحریم و موانع، کره شمالی را در فعالیت اتمی محدود کنند و از وضعیت تنش‌زا خارج کنند تا بهبود روابط کره شمالی و آمریکا عمده تنش‌ها در شرق آسیا را کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که طی هفته‌های آینده با «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی دیدار می‌کند و درخصوص خلع سلاح هسته‌ای در شبه‌جزیره کره مذاکره خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet