خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/01/31 13:15:00
سرویس اجتماعی
ذوالقدر مطرح کرد:

بررسی لایحه امنیت زنان با قید دو فوریت در صحن مجلس/تصویب این لایحه مانع از تکرار حادثه اسیدپاشی می‌شود

عضو فراکسیون زنان مجلس، از تلاش وکلای ملت برای بررسی لایحه امنیت زنان در صحن با قید دو فوریت به منظور ممانعت از اعمال هر گونه خشونت اجتماعی علیه زنان خبر داد.
بررسی لایحه امنیت زنان با قید دو فوریت در صحن مجلس/تصویب این لایحه مانع از تکرار حادثه اسیدپاشی می‌شود عضو فراکسیون زنان مجلس، از تلاش وکلای ملت برای بررسی لایحه امنیت زنان در صحن با قید دو فوریت به منظور ممانعت از اعمال هر گونه خشونت اجتماعی علیه زنان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg بررسی,لایحه,امنیت,زنان,با,قید,دو,فوریت,در,صحن,مجلس/تصویب,این,لایحه,مانع,از,تکرار,حادثه,اسیدپاشی,می‌شود Icana

سیده فاطمه ذوالقدردر گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت کنونی لایحه امنیت اجتماعی زنان گفت: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از پایان بررسی این لایحه خبر داده است که بعد از امضای رئیس قوه قضائیه به مجلس خواهد آمد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در بیان علل تاخیر در بررسی لایحه امنیت اجتماعی زنان در قوه قضائیه ادامه داد: تعدادی از بندها و ماده هایی که در این لایحه آمده بود تشابه زیادی به هم داشتند که در هم ادغام شده اند و در نهایت 92 ماده به 41 ماده کاهش یافته است، ضمن اینکه جرم انگاری در این لایحه در سطح بالایی قرار داشت که به نوعی موازی کاری در این بخش را نشان می داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: کاهش تعداد ماده های لایحه امنیت اجتماعی زنان هیچ خللی در جامعیت آن وارد نکرده است، به طوری که قطعا تصویب و اجرای آن موجب تامین امنیت زنان در جامعه و رفع خشونت های اقتصادی و خانوادگی و حتی تکرار حادثه اسیدپاشی خواهدشد.

عضو فراکسیون زنان مجلس، یادآورشد: قطعا فراکسیون زنان این لایحه را با قید دوفوریت به صحن خواهد آورد، کما اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بر این مهم تاکید کرده است، چرا که آسیب های بسیاری از جمله خشونت و اسیدپاشی زنان جامعه را در معرض خطر قرار داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet