ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/01/30 16:00:00
سرویس استان ها
کشت زر:

وزارت نیرو برای صدور مجوز چاه های غیرمجاز چاره اندیشی کند

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی گفت: دادگاه برای بیش از ۶۰۰ حلقه چاه آب غیر مجاز در بهبهان حکم پلمب داده ، ما از وزارت نیرو خواستاریم برای صدور مجوز این چاه‌ها چاره اندیشی کند.
وزارت نیرو برای صدور مجوز چاه های غیرمجاز چاره اندیشی کند نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی گفت: دادگاه برای بیش از 600 حلقه چاه آب غیر مجاز در بهبهان حکم پلمب داده ، ما از وزارت نیرو خواستاریم برای صدور مجوز این چاه‌ها چاره اندیشی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109239678858.jpg وزارت,نیرو,برای,صدور,مجوز,چاه,های,غیرمجاز,چاره,اندیشی,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حبیب الله کشت زر در آیین بهره برداری از نیروگاه برقابی مارون و سد تنظیمی آریوبرزن در شهرستان بهبهان اظهار کرد: بهبهان شهری است که بیشترین منابع آبی را نسبت به سایر شهرستان های استان دارد اما با این وجود کشاورزان برای تامین آب مورد نیازشان باز هم با مشکل مواجه هستند.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی، افزود: خوزستان یک سوم آب‌های جاری کشور را دارد که بیشترین سهم از این منابع آبی متعلق به بهبهان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخش زیادی از جمعیت این شهرستان از طریق کشاورزی معیشت زندگی خود را تامین می‌کنند اما همه کشاورزان این شهرستان از وضعیت تخصیص آب ناراحت و نگران هستند. 

وی افزود: در این زمینه جلسات متعددی با معاون وزیر نیرو داشتیم که وعده دادند گروهی از کارشناسان را برای بررسی و کارشناسی این موضوع به شهرستان بهبهان اعزام کنند و در صورتی که سطح آب در بهبهان بالا باشد ،برای حفر چاه‌های کشاورزی به مردم این شهرستان مجوز بدهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: پروژه احداث سد خیرآباد در این شهرستان حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در بودجه ملی دارای ردیف اعتباری است که می‌تواند از یک سو بیش از 40 هزار هکتار زمین کشاورزی را پوشش دهد و از سوی دیگر نیز شوری آب رودخانه زهره را تنظیم کند تا مشکلی برای شهرهای پایین دست نداشته باشد.

وی افزود: مدیر عامل سازمان آب و برق نیز ضرورت اجرایی شدن پروژه احداث سد خیرآباد را تشخیص داده‌اند و انتظار می رود دستورات لازم برای سرعت بخشیدن به کار صادر شود.

به گزارش ایرنا، کشت زر اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور که نیاز به آب بیشتر از هر سال گذشته احساس می شود و بخش زیادی از آب‌های ما به دریا ریخته می شود، انتظار می‌رود احداث سد خیرآباد به صورت جدی در اولویت کار وزارت نیرو قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet