هدر موبایل
1397/01/31 16:15:00
سرویس اقتصادی
ابراهیمی خبرداد:

افزایش 2 هزار تومانی قیمت گوشت قرمز در سال جاری

رئیس کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از افزایش ۲ هزار تومانی قیمت گوشت قرمز در سال جاری خبر داد.
افزایش 2 هزار تومانی قیمت گوشت قرمز در سال جاری رئیس کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از افزایش 2 هزار تومانی قیمت گوشت قرمز در سال جاری خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104179771372.jpg افزایش,2,هزار,تومانی,قیمت,گوشت,قرمز,در,سال,جاری Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز، اظهار داشت: نوسانات ارز زودتر از تصور بر گرانی قیمت گوشت قرمز اثر گذاشته است چرا که هنوز با نرخ جدید دلار نهاده دامی خریداری نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: همچنین خشکسالی اثرات خود را بر میزان تولید علوفه نشان نداده است، بنابراین افزایش قیمت یک شبه گوشت قرمز جای تعجب دارد.

نماینده مردم شازند در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اثر روانی تغییر قیمت ها در سال جدید، بیان داشت: علت عمده افزایش قیمت گوشت قرمز به اثرات روانی و شرایطی است که مردم در خصوص افزایش قیمت ها در سال جدید تصور می کنند، بر می گردد.

این نماینده مجلس با اشاره به افزایش قیمت نهاده ها به دلیل افزایش نرخ دلار، توضیح داد: در آینده شاهد افزایش قیمت گوش قرمز خواهیم بود، چرا که هنوز با ارز جدید نهاده وارد نشده است و از سوی دیگر امسال در تامین علوفه دامی محدودی داریم.

ابراهیمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جایگزینی یورو، در خصوص تاثیر آن بر گرانی گوشت قرمز گفت: از آنجایی که معیار مبادلات جهانی دلار است، جایگزینی یورو تاثیری بر قیمت گوشت قرمز ندارد.

وی با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید گوشت قرمز افزایش می باید، اظهار داشت: تنها افزایش دلار بر گرانی گوشت قرمز اثرگذار نیست، هزینه دستمزد کارگر افزایش یافته است، با خشکسالی که در پیش داریم علوفه دامی در دسترس نخواهد بود بنابراین تامین آن پرهزینه می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی پیش بینی کرد: قیمت گوشت قرمز در سال جاری افزایش خواهد یافت و امسال این محصول را با مبلغی کیلویی 50 هزارتومان تجربه می کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، با افزایش قیمت دلار، در حال حاضر هر کیلو گوشت قرمز در بازار 48 هزارتومان فروخته می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet