ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/01/30 17:04:55
سرویس سیاسی
جلالی در دیدار با نایب رئیس مجلس سنای رومانی:

تسهیل صدور روادید تجار لازمه افزایش تراز تجاری ایران و رومانی است

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی، در دیدار با نایب رئیس مجلس سنای رومانی، گفت: تسهیل صدور روادید تجار و همکاری های بانکی تاثیر قابل ملاحظه ای بر بالا رفتن تراز تجاری ایران و رومانی خواهد داشت.
تسهیل صدور روادید تجار لازمه افزایش تراز تجاری ایران و رومانی است رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی، در دیدار با نایب رئیس مجلس سنای رومانی، گفت: تسهیل صدور روادید تجار و همکاری های بانکی تاثیر قابل ملاحظه ای بر بالا رفتن تراز تجاری ایران و رومانی خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201804102641573010.jpg تسهیل,صدور,روادید,تجار,لازمه,افزایش,تراز,تجاری,ایران,و,رومانی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی که در راس هیاتی از اعضای این گروه به بخارست پایتخت رومانی سفر کرده است، در ادامه سفر خود به این کشور با کلادیو یولیان ماندا نایب رئیس مجلس سنای رومانی دیدار و گفتگو کرد.

جلالی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به ظرفیت های بالای دو کشور برای تقویت روابط تجاری و اقتصادی فی‌مابین، گفت: ایران و رومانی با توجه به موقعیت جغرافیایی استراتژیکی که دارند ظرفیت بالایی برای همکاری در زمینه هایی مثل حمل و نقل دریایی دارند اما متاسفانه روابط تجاری کنونی دو کشور تناسبی با این ظرفیت ندارد.

وی افزود: ما باید آسیب شناسی کرده و موانع توسعه روابط دوستانه ایران و رومانی را مشخص کنیم تا بتوانیم با رفع آنها در جهت منافع دو ملت قدم برداریم.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی در ادامه به لزوم تسهیل صدور روادید تجار و ضرورت حل موانع همکاری های بانکی اشاره کرد و گفت: تسهیل صدور روادید تجار و همکاری های بانکی دو کشور تاثیر قابل ملاحظه ای بر بالا رفتن تراز تجاری ایران و رومانی خواهد داشت.

جلالی در بخشی دیگر از سخنان خود بر تشکیل هر چه سریعتر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و رومانی تاکید کرد و افزود: پارلمان ایران آمادگی دارد از تصمیمات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و رومانی در جهت تقویت روابط دوستانه فیمابین حمایت و پشتیبانی نماید.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی در پایان با اشاره به وضعیت منطقه و بحران گروه های تروریستی، گفت: جمهوری اسلامی ایران عزم و اراده خود را برای مبارزه صادقانه با تروریسم و حفظ امنیت و آرامش منطقه نشان داده است اما برخی از کشورهای غربی و هم پیمانان آنها خلاف این مسیر را پیموده و به ناآرامی های منطقه دامن می زنند.

 وی افزود: اکنون ایران کشوری با ثبات در منطقه ای پرتنش است که از گسترش روابط دوستانه خود با سایر کشورهای دنیا بر اساس احترام متقابل استقبال می کند.

یولیان: لزوم همکاری های ایران و رومانی در حوزه کشاورزی، پالایش نفت و گاز و خودروسازی

کلاودیو یولیان ماندا نایب رییس مجلس سنای رومانی نیز در این دیدار با اشاره به استقبال کشورش از توسعه روابط دو جانبه با ایران گفت: پارلمان رومانی از توسعه همکاری های دوستانه فیمابین با ایران در زمینه های مورد علاقه طرفین به ویژه همکاری های تجاری و اقتصادی حمایت می کند.

نایب رییس مجلس سنای رومانی در ادامه این دیدار گفت: ایران و رومانی باید در مجامع بین المللی نیز همکاری های خود را تقویت کنند و حمایت های لازم را از یکدیگر بعمل آورند.

کلتودیو یولیان ماندا همچنین گفت: سه محور مهم همکاری های ایران و رومانی کشاورزی، پالایش نفت و گاز و خودروسازی است که باید در این زمینه ها گفتگو و همکاری بیشتری داشته باشیم.

وی در پایان گفت: رومانی از راه حل های سیاسی برای حل بحران های منطقه حمایت می کند و بر حفظ ثبات و آرامش همه کشورها تاکید دارد چون اینها تضمین کننده رشد روابط تجاری کشورها و تامین کننده منافع منطقه ای و بین المللی هستند.

شایان ذکر است آقایان محمد دهقانی نقندر،  احمد همتی، محمد کاظمی و سید احسن علوی که در این سفر کاظم جلالی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی را همراهی می کنند نیز در این جلسه حضور داشتند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet