هدر موبایل
1397/01/30 16:59:01
سرویس اجتماعی
شهریاری:

زلزله مشکلی برای نیروگاه اتمی بوشهر ایجاد نکرد/ حدود 130 کیلومتر حدفاصله کانون زلزله تا نیروگاه

عضو مجمع نمایندگلان بوشهر در مجلس، تاکید کرد: زلزله در بخش کاکی بوشهر مشکلی برای نیروگاه اتمی ایجاد نکرده است.
زلزله مشکلی برای نیروگاه اتمی بوشهر ایجاد نکرد/ حدود 130 کیلومتر حدفاصله کانون زلزله تا نیروگاه عضو مجمع نمایندگلان بوشهر در مجلس، تاکید کرد: زلزله در بخش کاکی بوشهر مشکلی برای نیروگاه اتمی ایجاد نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101460706840.jpg زلزله,مشکلی,برای,نیروگاه,اتمی,بوشهر,ایجاد,نکرد/,حدود,130,کیلومتر,حدفاصله,کانون,زلزله,تا,نیروگاه Icana

سیدکمال الدین شهریاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح زلزله امروز پنج‌شنبه صبح بوشهر، گفت: حدود ساعت 11:04 صبح امروز زلزله‌ای به قدرت 5.9 دهم ریشتر در بخش کاکی از شهرستان دشتی در استان بوشهر اتفاق افتاد که کانون آن در کوه نمک جنوب بخش یعنی حد فاصل شهرستان دشتی و دیر بود که کوه را مقداری تخریب و سبب ریزش کوه شد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زلزله به زیست‌گاه‌ها و مناطق شهری و روستایی آسیب جدی و خسارت مالی و جانی نرسانده است، تصریح کرد: عمق زلزله 18 کیلومتر زمین بوده بنابراین میزان تخریب آن کمتر بوده است.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های مسئولان این زلزله خسارات جانی اصلا نداشته و خسارات مالی ناشی از تَرک خوردن دیوارهای ساختمان‌های بخش کاکی است.

شهریاری با تاکید بر اینکه مسدولان مربوطه باید به منطقه اعزام و خسارات وارده را برآورد کنند، تصریح کرد: جبران خسارات به کمک بنیاد مسکن و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی باید انجام شود تا مردم دچار خسارات بیشتری در اثر لرزش و فرو ریزش دیوارها نشوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه یادآور شد: نیروگاه‌ها و تاسیسات اتمی و هسته‌ای دارای محاسبات دقیق سازه و استحکام بالای بنا هستند، در واقع زلزله‌های 8 ریشتر و بالاتر مبنای محاسبات بناهایی چون نیروگاه‌های اتمی هستند از این رو زلزله امروز آسیبی به نیروگاه اتمی بوشهر نرساند، البته نیروگاه اتمی بوشهر از کانون زلزله حدود 130 تا 140 کیلومتر فاصله داشته است.

عضو مجمع نمایندگان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این زلزله با این میزان ریشتر برای نیروگاه اتمی ایجاد ناامنی و خسارت نکرده است، بنابراین جای هیچ نگرانی وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet