هدر موبایل
1397/01/30 19:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی:

بهزیستی برنامه‌ریزی برای کاهش معلولیت‌ها را با جدیت دنبال کند

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس گفت: سازمان بهزیستی بایستی برنامه ریزی برای کاهش معلولیت ها و اجرایی شدن مصوبات و قوانین این حوزه را در جامعه با جدیت دنبال کند.
بهزیستی برنامه‌ریزی برای کاهش معلولیت‌ها را با جدیت دنبال کند نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس گفت: سازمان بهزیستی بایستی برنامه ریزی برای کاهش معلولیت ها و اجرایی شدن مصوبات و قوانین این حوزه را در جامعه با جدیت دنبال کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg بهزیستی,برنامه‌ریزی,برای,کاهش,معلولیت‌ها,را,با,جدیت,دنبال,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسینی در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل پیشین و جدید بهزیستی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در بودجه سال جاری موضوع رایگان شدن کاشت حلزون را برای نوزادان نیازمند تصویب کرده و انتظار داریم رئیس سازمان بهزیستی هم برای تحقق و عملیاتی شدن این طرح، موضوع را با جدیت پیگیری کند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی افزود: کاشت حلزون هزینه بالایی دارد و بسیاری از خانواده ها به خاطر همین بالا بودن هزینه و عدم پرداخت به علت ناتوانی مالی از کاشت حلزون برای نوزادان نیازمند منصرف می شوند.

وی بیان کرد: این نوزاد و کودک به علت عدم برخورداری از شنوایی در دوران بزرگسالی به فردی کر و لال تبدیل می شود که مشکلات عدیده ای را برای وی و جامعه به همراه دارد.

حسینی خاطرنشان ساخت: با توجه به پیش بینی انجام شده در بودجه سال ۹۷، کاشت حلزون برای نوزادان به صورت رایگان می پذیرد و این اقدام بسیار مهمی برای کاهش معلولیت شنوایی در جامعه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به منظور رفع بخشی از مسائل افراد تحت حمایت بهزیستی و نهادهای حمایتی، سال گذشته در قانون برنامه ششم افزایش مستمری افراد تحت حمایت سازمان بهزیستی را تصویب کرد.

به گزارش مهر، وی اضافه کرد: خوشبختانه این اقدام مجلس را دولت به سرعت عملیاتی کرد و مستمری امروز مستمری بگیران بهزیستی حدود دو تا سه برابر افزایش یافته تا قدری از مشکلات اقتصادی این قشر کم شود و امیدواریم اینگونه اقدامات برای حمایت از اقشار آسیب پذیر گسترش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet