هدر موبایل
1397/01/30 21:00:00
سرویس استان ها
ساداتی نژاد:

عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی کاشان آغاز می شود

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی کاشان در خرداد ماه سال جاری خبر داد.
عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی کاشان آغاز می شود نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی کاشان در خرداد ماه سال جاری خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610107497962279.jpg عملیات,اجرایی,منطقه,ویژه,اقتصادی,کاشان,آغاز,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید جواد ساداتی نژاد در نشستی با خبرنگاران کاشان گفت: آخرین مجوزهای منطقه ویژه اقتصادی کاشان مربوط به مسائل زیست محیطی بود که مدت ها در اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان معطل ماند تا روزهای پایانی سال گذشته با پیگیری های فراوان موافقت ها تا حدودی انجام شد و در حال نهایی شدن است.

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، افزود: 250 هکتار از زمین های منطقه ویژه اقتصادی در مرحله نخست فنس کشی می شود که موجب نقش آفرینی و تحول بسیار بزرگی در حوزه اشتغال و اقتصاد این منطقه خواهد بود. 

وی نزدیکی به مرکز استان های تهران، اصفهان، قم و مرکزی، قرار گرفتن در کنار خط آهن و مسیر ترانزیت شمال- جنوب کشور را از جمله مزیت های راه اندازی این منطقه ویژه اقتصادی عنوان کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به پیگیری برخی امور مربوط به تملک زمین، استعلام ها و مجوزها بیان کرد: علت توقف ساخت منطقه ویژه اقتصادی نداشتن مجوز زیست محیطی بود و از این رو تا کنون نیز هیچ گونه کار عمرانی انجام نشده است.

ساداتی نژاد در مورد اعتبار منطقه ویژه اقتصادی کاشان نیز گفت: 25 میلیارد ریال سال 1396 به این طرح اختصاص یافته بود که به علت نداشتن مجوز زیست محیطی، این اعتبار جذب نشد اما امسال به همین میزان اعتبار دوباره برای فنس کشی تخصیص خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کاشان در زمینی به وسعت یک هزار و 344 هکتار در سال 1389 به تصویب هیات دولت و مجلس شورای اسلامی رسید اما عملیات اجرایی آن تا سال 94 مسکوت مانده بود.

منطقه ویژه اقتصادی کاشان در نزدیکی شهر مشکات در جوار بزرگراه کاشان- قم- تهران جانمایی شده است.

کاشان با 365 هزار نفر جمعیت در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet