هدر موبایل
1397/01/31 11:10:00
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه:

مسئولان سازمان میراث فرهنگی به سمت خصوصی‌سازی بناها و آثار تاریخی بروند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ورود بخش خصوصی به حوزه میراث فرهنگی را به عنوان مکملی برای اقدامات سازمان میراث دانست و از فعالیت ناچیز مشارکتی این سازمان انتقاد کرد.
مسئولان سازمان میراث فرهنگی به سمت خصوصی‌سازی بناها و آثار تاریخی بروند سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ورود بخش خصوصی به حوزه میراث فرهنگی را به عنوان مکملی برای اقدامات سازمان میراث دانست و از فعالیت ناچیز مشارکتی این سازمان انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100102556234.jpg مسئولان,سازمان,میراث,فرهنگی,به,سمت,خصوصی‌سازی,بناها,و,آثار,تاریخی,بروند Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت همکاری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بخش خصوصی، گفت: ورود بخش خصوصی به اقدامات فرهنگی در حوزه بناهای تاریخی می‌تواند مکملی بر  اقدامات سازمان میراث باشد به همین دلیل همکاری با بخش خصوصی در برنامه ششم به قانون تبدیل شده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی با هدف بهره‌برداری‌های اقتصادی و رسیدگی بیشتر به این بناها از جمله وظایفی است که سازمان میراث فرهنگی باید برای تحقق آن تلاش بیشتری از خود نشان دهد.

آزادی‌خواه با انتقاد از فعالیت ناچیز مشارکتی این سازمان، اضافه کرد: اگرچه فعالیت‌های مشارکتی نیاز به زیرساخت دارد اما مسئولان سازمان باید با رفع خلاءها به سمت خصوصی‌سازی بسیاری از بناها و آثار تاریخی رفته و از این طریق گردشگری را نیز رونق دهند.

وی همچنین شفافیت فعالیت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را منوط به تبدیل آن به وزارتخانه دانست و افزود: جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای مرمت آثار تاریخی دارای اهمیت ویژه‌ای است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: خوشبختانه با توجه به افزایش آمار ورود گردشگران به کشور، علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران برای احیاء بناهای تاریخی و کسب درآمد از حوزه گردشگری افزایش یافته است؛ از این رو باید با رویکرد مناسبی اقدام به ایجاد توازن در واگذاری بناهای تاریخی استان‌ها کرد تا همه استان‌ها از این ظرفیت بهرهمند شوند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارکرد: به نظر می‌رسد برای تحقق شعار سال سازمان میراث فرهنگی باید واگذاری‌ها به بخش خصوصی را در اولویت قرار دهد تا علاوه بر شکوفایی صنعت گردشگری، شاهد رشد اقتصادی آن نیز باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet