خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/01/30 21:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرباسیان:

دولت امسال در بحث اقتصادی عزم جدی دارد

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه امسال دولت در بحث اقتصادی عزم جدی دارد گفت: رئیس‌جمهور شخصا هفته‌ای چند جلسه برای مسائل اقتصادی زمان می‌گذارد و مسائل به نحو خوبی در دولت بررسی می شود.
دولت امسال در بحث اقتصادی عزم جدی دارد وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه امسال دولت در بحث اقتصادی عزم جدی دارد گفت: رئیس‌جمهور شخصا هفته‌ای چند جلسه برای مسائل اقتصادی زمان می‌گذارد و مسائل به نحو خوبی در دولت بررسی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711108993236122.jpg دولت,امسال,در,بحث,اقتصادی,عزم,جدی,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود کرباسیان در در نشست مشترک شورای اداری شهرستان و افتتاح فاز اول پروژه فروکروم رفسنجان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: اوقات خوبی بود از این لحاظ که در جریان پیشرفت‌های استان قرار گرفتیم و از رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس قدردانی می‌کنم که این دعوت را صورت دادند.

وی افزود: رزم‌حسینی استاندار کرمان جزء مدیران توانمند جمهوری اسلامی است و امروز بعدازظهر افتخار داریم در رفسنجان در زادگاه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستیم.

کرباسیان با ابراز خرسندی از افتتاح طرح‌های امروز در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، یادآور شد: این افتتاحیه‌ها به رونق و توسعه این شهر کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: بنا به مسئولیتی که مجلس بر گردن من گذاشت و کمیسیون اقتصادی مجلس همیشه به وزارت اقتصاد و دارایی محبت داشته از رای اعتمادی که به من دادند تشکر می‌کنم. یکی از تصمیماتی که در این کمیسیون گرفته شد و کمک کردند مناطق آزاد و ویژه بر عهده وزارت اقتصاد و دارایی قرار گرفت و مسائل به سمت اهداف اصلی در حال حرکت است.

وزیر اقتصاد بیان کرد: مناطق ویژه مشابه شهرک‌های صنعتی می‌تواند در جهت صنعت کمک کند و مکانیزم ارزش افزوده نقش موثری دارد و هر منطقه ویژه‌ اقتصادی که در استان کرمان داریم موفق بوده است.

کرباسیان تصریح کرد: از ویژگی طرح‌های امروز رفسنجان پرهیز از خام‌فروشی است و واحد صنعتی که در این منطقه ایجاد شده مواد را خودش تهیه می‌کند و در استان کرمان خودشان را معطل برنامه، بودجه، بخشنامه و ...نکردند در حالی که وظیفه ماست کمک کنیم اما بروکراسی اداری زمان‌بر است.

وی ادامه داد: در پروژه فروکروم نشان می‌دهد کار در حال انجام است و درکنار آن منتظر نماندند برق بیاید بلکه خودشان پست برق ایجاد کردند و سایر پروژه‌های این منطقه موجب می‌شود به جایی برسیم صنعت منطقه رفسنجان ویژگی بارز داشته باشد و در آینده شاهد اشتغال کامل در این منطقه باشیم.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: همت و غیرت مردمان رفسنجان هم در زمان جنگ نمود داشت و هم در کشاورزی در کویر با زحمات زیاد و سالهای متمادی طلای سبز تولید کردند.

کرباسیان اظهار کرد: حضور سرمایه‌گذار خارجی در کشور و اعتماد این سرمایه‌گذار که به درستی اعتماد کرده است نشان می دهد کشور ما منابع غنی و امکانات خوبی دارد و دسترسی‌های زیادی به کشورهای همسایه داریم و بعد از روسیه دومین کشوری هستیم که بیشترین همسایگان را داریم و آینده خوبی پیش روی کشوراست.

وی ابراز داشت: ممکن است در جریان اقتصادی فراز و نشیب‌هایی باشد اما از همه نظر از جمله سیاسی، اجتماعی، اقتصادی امنیت داریم.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: در زمانی هستیم که علیرغم همه هجمه‌ها، کشور توانسته روی پای خودش بایستد.

کرباسیان با بیان اینکه در چندساله اخیر شعارهای مقام معظم رهبری عمدتا حول محور اقتصاد و اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به نحو خوبی در استان کرمان دنبال شده و ان شاءالله امسال هم باید بتوانیم حمایت از کالای ایرانی را دنبال کنیم.

به گزارش مهر، وی با بیان این مطلب که امسال دولت در بحث اقتصادی عزم جدی دارد، اضافه کرد: رئیس‌جمهور شخصا هفته‌ای چند جلسه برای مسائل اقتصادی زمان می‌گذارد و مسائل به نحو خوبی در دولت مورد بررسی قرار می گیرد و امیدواریم بتوانیم آینده خوبی با کمک سرمایه گذاران به وجود آوریم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet