هدر موبایل
1397/02/01 20:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

ادامه روند خروج نمایندگان مجلس از تلگرام / بیانیه ۱۵۰ سال قبل علماء در حمایت از کالای ایرانی / توضیحات ویدئویی صادقی درباره استعفای شهردار تهران

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
ادامه روند خروج نمایندگان مجلس از تلگرام / بیانیه ۱۵۰ سال قبل علماء در حمایت از کالای ایرانی / توضیحات ویدئویی صادقی درباره استعفای شهردار تهران اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106429775457.jpg ادامه,روند,خروج,نمایندگان,مجلس,از,تلگرام,/,بیانیه,۱۵۰,سال,قبل,علماء,در,حمایت,از,کالای,ایرانی,/,توضیحات,ویدئویی,صادقی,درباره,استعفای,شهردار,تهران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس شورای اسلامی، با انتشار تصاویری در تازه ترین پست های اینستاگرامی خود از بازدیدش از کارخانه کنسانتره سنگ آهن در شهرک صنعتی اندیمشک، بازدیدش از روند تعمیر و بازسازی هتل بزرگ اندیمشک، بازدید از طرح اشتغالزایی آسمان در شهرستان اندیمشک  و همچنین بازدیدش از طرح های آموزشی مربوطه در شهرستان اندیمشک، به اشتراک گذاشت.

 

 

وی در پستی دیگر نوشت: 

با توجه به تاکید مقام معظم رهبرى در راستای پاسداشت منافع ملّی و برای رفع انحصار از پیام‌رسان هاى خارجى، باتوجه به آسیب‌های متعدد ناشی از انحصار پیام‌رسان تلگرام علیه منافع و استقلال کشور، کانال رسمى فریدون حسنوند فعالیت خود را در این پیام‌رسان، از این لحظه متوقف می‌کند.

از تمامى حامیان جریان وحدت و سازندگى خواهشمندیم با حمایت از پیام رسان هاى ایرانى و انتقال کانال ها و گروه هاى خود به پیام رسان هاى داخلى به رفع انحصار فضاى مجازى از پیام رسان هاى خارجى کمک کنند.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از برگزاری محفل انس با قرآن به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) خبر داد.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی اش نوشت: 

 درخصوص عملکرد منابع و مصارف عمومی در بودجه 1396 نسبت به سال 95 گفت: منابع و مصارف عمومی در سال 1396 بالغ بر 320 هزار میلیارد تومان بود که بعبارتی بیانگر این است 100 درصد لایحه دولت و 92.3 درصد مصوب مجلس در بودجه 1396 است و براین اساس می توان عنوان کرد لایحه دولت واقعی بود و ارقامی که مجلس اضافه کرد که از ابتدا دست نیافتنی بود و صرفا به افزایش مطالبات مردم کمک کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:عملکرد منابع و مصارف عمومی در سال 1396 نسبت به عملکرد آن در سال 1395 از رشدی معادل 13 درصد برخوردار بود که رشدی منطقی محسوب می شود.

عملکرد درآمدهای مالیاتی و گمرکی در سال 96 نسبت به سال 95 دارای رشد 14 درصدی بود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود:عملکرد درآمدها در سال 1396 بالغ بر 167.5 هزار میلیارد تومان بود که نسبت به لایحه دولت 5 واحد درصد افزایش و نسبت به مصوب مجلس 3.8 درصد کاهش داشته است مجددا می توان اینگونه نتیجه گرفت که دولت درآمدش را منطقی دیده بود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی گفت:عملکرد درآمدهای مالیاتی و گمرکی در سال 96 نسبت به سال 95 دارای رشد 14 درصدی بود که این رشد منطقی است.

وی ادامه داد: قیمت نفت در سال 96 (متوسط 11ماهه) 53 دلار بود که در دو سناریو 50 و 55 دلار در بودجه 96 پیش بینی شده بود و مشخص گردید که بررسی های کارشناسی و تعیین قیمت نفت تقریبا دقیق بوده است و بررسی واگذاری های دارای سرمایه ای مشخص می کند که به دلیل شیطنت های غربی ها پیش بینی حجم فروش نفت ایران در سال 96 کاهش یافته است ولی با همه این اوصاف نسبت به سال 95 دارای رشد 24 درصدی است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی گفت:اعتبارات هزینه ای در سال 96 حدود 244 هزار میلیارد تومان بود که نسبت به لایحه 3 درصد افزایش و نسبت به مصوب مجلس که متاسفانه هزینه دولت را افزایش داده بود 4 درصد کاهش نشان می دهد که بیانگر آن است که دولت خیلی از قانون عدول نکرده اما رشد 17.7 درصدی سال 96 به سال 95 قابل قبول نیست تاکید می کنم قانون رعایت شد اما سیاست های کاهش هزینه انجام نشد و حتی مجلس هم با افزایش هزینه اقدام مناسبی انجام نداد.

 

 

وی در توضیح پستی دیگر نوشت:

بیانیه 150 سال قبل علما درباره نامگذاری سال 1397
 رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1397 را سال حمایت از کالای ایرانی اعلام کرده و این اقدام را اصلی ترین گزینه برای عبور از مقطع حساس و سرنوشت ساز کنونی دانسته اند. پیش از این نیز بارها و بارها اعلام کرده اند که " اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست، بلکه یک واقعیتی است که می بایست محقق شود. " 
در همین خصوص یک سند تاریخی ضد سلطه اقتصادی بیگانگان به منظور تشویق اقتصاد ملی و اقتصاد مقاومتی در 150 سال پیش وجود دارد که به پیشگامی روحانیت و علماء در این قضیه اشاره دارد. 
این سند بسیار قابل تامل و جالب تاریخی که مربوط به سال 1241 شمسی است توسط علمای سرشناس تنظیم و به امضا رسید که به این شرح است: « این خدام شریعت مطهره با همراهی جناب رکن الملک، متعهد و ملتزم شرعی شده ایم که مهماامکن بعد ذلک تخلف ننماییم؛ فعلا پنج فقره است: اولاً: قبالجات و احکام شرعیه از شنبه به بعد روی کاغذ ایرانی بدون آهار نوشته شود. اگر بر کاغذهای دیگر نویسند، مهر ننموده و اعتراف نمی نویسیم. قباله و حکمی هم که روی کاغذ دیگر نوشته بیاورند و تاریخ آن بعد از این قرارداد باشد، امضا نمی نماییم. حرام نیست کاغذ غیرایرانی و کسی را مانع نمی شویم؛ ماها به این روش متعهدیم. ثانیاً: کفن اموات، اگر غیر از کرباس و پارچه اردستانی یا پارچه های دیگر ایرانی باشد، متعهد شده ایم بر آن میت، ماها نماز نخوانیم. دیگری را برای اقامه صلوة برآن میّت بخواهند. ماها را معاف دارند. ثالثاً: ملبوس مردانه جدید که از این تاریخ به بعد دوخته و پوشیده می شود، قرار دادیم مهماامکن، هر چه بدلی در ایران یافت می شود، لباس خودمان را از آن منسوخ نماییم و منسوج غیرایرانی را نپوشیم و احتیاط نمی کنیم و حرام نمی دانیم لباس های غیرایرانی را، اما ماها ملتزم شده ایم حتی المقدور بعد از این تاریخ، ملبوس خود را از منسوج ایرانی بنماییم. تابعین ماها نیز کذلک و متخلف، توقع احترام از ماها نداشته باشند. آنچه از سابق پوشیده و داریم و دوخته، ممنوع نیست استعمال آن. رابعاً: مهمانی ها بعد ذلک ولو اعیانی باشد، چه عامه، چه خاصه، باید مختصر باشد. یک پلو و یک خورش و یک افشره. اگر زاید بر این کسی تکلف دهد، ماها را به حضور خود وعده نگیرد. خودمان نیز به همین روش، مهمانی می نماییم. هرچه کمتر و مختصرتر از این تکلف کردند، موجب مزید امتنان ماها خواهد بود. 

 

 

وی در پست هایی دیگر تصاویری از بازدیدش از روند پیشرفت پروژه های روستاهای بخش کوچصفهان، نشست های اخیرش با نوبخت معاون رئیس جمهور، نشست اش با معاون برنامه ریزی و عمران فرماندار رشت و رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان رشت، جلسه اش با رئیس کمیته امداد امام، نشست اش با جامعه مطبوعاتی و رسانه ای استان گیلان، دیدارش با شهردار و خانواده معزز شهدا و تصاویری از نشست اش با جمعی از پیشکسوتان ورزش و قهرمانان ملی منتشر کرد.

 

 

وی همچنین با انتشار ویدویی در خصوص وضعیت گردشگری کشور در آغاز سال 97 توضیح داد.

 

 

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس، تصویری از جلسه اخیرش با استاندار مازندران منتشر نمود.

 

 

محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتشار ویدیوهایی در خصوص حواشی حول استعفای شهردار تهران توضیحاتی ارائه داد.

 

روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، پست زیر را در اینستاگرام شخصی خود به اشتراک گذاشت.

 

 

جهابخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب،شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با انتشار ویدیویی در صفحه شخصی خود عنوان کرد: "تعلیم و تربیت باید برای انسان سازی باشد نه پرورش دادن انسان نماهای تحصیل کرده....."

 

 


علی اصغر یوسف نژاد نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس گفت: برخی رشته‌های ورزشی که بعضا مدال آور هم هستند مورد کم توجهی قرار گرفته اند رشته هایی مانند دو میدانی و ورزش های آبی و یا ورزش جانبازان از جمله این ورزش‌ها است.

وی افزود: امیدوارم وزیر ورزش این نگاه یک جانبه به برخی رشته ها را نداشته باشد و در تخصیص منابع بین رشته های مختلف عدالت را رعایت کند.
وی در ارتباط با موانع سر راه خصوصی سازی در فوتبال افزود: در دولت اراده ای برای این امر وجود ندارد. نمونه اش مزایده خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس بود که به یک کشمکش بی حاصل مبدل شد.
یوسف‌نژاد در توضیح این مسئله خاطر نشان کرد: دولت هم می خواهد بگوید خصوصی سازی شده و هم می خواهد در مدیریت ها دخالت داشته باشد. برای خصوصی سازی هم باید مدیریت، هم مالکیت و هم سهام از جانب دولت واگذار شود. تا این سه مورد انجام نپذیرد، فایده ای ندارد.

این عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش در پایان اضافه کرد: دولت می گوید استقلال و پرسپولیس خصوصی هستند زیرا از بودجه دولتی استفاده نمی کنند اما از سوی دیگر وزارت ورزش مدیران این دو باشگاه را انتخاب می کند که این امر با خصوصی بودن این دو باشگاه در تضاد است.

 

 

وی همچنین تصویری از بازدیدش از  اداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران به اشتراک گذاشت.

 

 

 سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش خبر داد: با تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی پروژه های مجتمع فرهنگی کاشان و آران و بیدگل تسریع خواهد شد.

در تذکری که ساداتی نژاد به وزیر ارشاد داده بود تصریح کرده که چرا در شهر فرهنگ و تمدن و هنرکاشان مجتمع فرهنگی نداریم و چرا مجتمع فرهنگی آران و بیدگل هنوز نیمه تمام است؟
این تذکر باعث شد تا معاون وزیر ارشاد در نامه ای به نماینده کاشان جوابیه ای بدهد و در آن اعلام کند که مجتمع فرهنگی هنری کاشان با مساحت 7000متر مربع در سال94 بدون بودجه مانده و با پیشرفت همان 16 درصد پیشرفت متوقف مانده بود و در سال 96از 22000 میلیون ریال مطالبه پیمانکار پرداخت شده است.
سیدهادی حسینی در ادامه از تخصیص بودجه 18870 میلیون ریالی در سال 97 و فعال بودن پروژه در حال حاضر خبرداده و ابراز امیدواری کرده که بودجه در سالهای آینده افزایش یابد.

 

 

علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی از شروع فعالیت مجازی اش در پیام رسان های داخلی نوشت.

 

 

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک درمجلس شورای اسلامی،در جدیدترین پست اینستاگرامی خود تصویری از دیدارش با وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی منتشر کرد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet