هدر موبایل
1397/01/30 20:59:05
سرویس دیگر رسانه‌ها_
وزیر بهداشت در آیین نکوداشت هفتادمین ‌سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

باور داشته باشیم که با شعار دادن، کشور ساخته نمی شود/ پیامبر اکرم(ص) برای تزکیه و ارتقای مکارم اخلاق مبعوث شد

وزیر بهداشت گفت: همه آذربایجان ایران را دوست دارند و من هم به عنوان یک ایرانی، علاقه زیادی به این خطه از کشورمان دارم و زمان کنکور، دومین انتخاب محل تحصیلم بعد از محل تولدم، آذربایجان بود.
باور داشته باشیم که با شعار دادن، کشور ساخته نمی شود/ پیامبر اکرم(ص) برای تزکیه و ارتقای مکارم اخلاق مبعوث شد وزیر بهداشت گفت: همه آذربایجان ایران را دوست دارند و من هم به عنوان یک ایرانی، علاقه زیادی به این خطه از کشورمان دارم و زمان کنکور، دومین انتخاب محل تحصیلم بعد از محل تولدم، آذربایجان بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106308719277.jpg باور,داشته,باشیم,که,با,شعار,دادن،,کشور,ساخته,نمی,شود/,پیامبر,اکرم(ص),برای,تزکیه,و,ارتقای,مکارم,اخلاق,مبعوث,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر سید حسن هاشمی در آیین نکوداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با بیان این مطلب، اظهار داشت: دلیل علاقه زیاد من به آذربایجان این است که از این منطقه، بوی آزادگی، جوانمردی، رشادت و عشق به امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل به مشام می رسد و آذربایجان باعث افتخار ما ایرانی ها است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: آذربایجان مردان بزرگی را در حوزه علم و حوزه پرورش داده که از برجسته ترین آنها می توان از مرحوم علامه طباطبایی، علامه امینی و آیت الله خویی نام برد و در حوزه دانشگاهی نیز افتخار می کنیم که امروز هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز را جشن می گیریم.

دکتر هاشمی ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه به ویژه ولادت امام حسین(ع)، گفت: کشور باید ساخته شود و پیشرفت کند زیرا در دنیایی زندگی می کنیم که با دوران گذشته متفاوت است و در جهان به همدیگر و تعاملات منطقه ای و بین المللی نیاز داریم.

وزیر بهداشت گفت: انقلاب اسلامی به دنبال نفی وابستگی ها بود و مردم ایران هزینه های زیادی برای آن پرداخت کردند بنابراین باید همه تلاش و همت کنیم و باور داشته باشیم که با شعار دادن، نمی توان کشور را ساخت بلکه با علم و دانش کشور ساخته می شود

دکتر هاشمی از بی سوادی مدرن به عنوان یکی از مشکلات کشور یاد کرد و گفت: در حوزه های مختلف، ارائه مدرک به افراد را افزایش دادیم البته در حوزه پزشکی این کمیت گرایی، کمتر است و بعد این افراد، ارکان اداره کشور را به تدریج در دست می گیرند که نتیجه آن ناکارآمدی است بنابراین، خودکرده را تدبیر نیست.

وزیر بهداشت تاکید کرد: همه باید باور کنیم که پیشرفت کشور از مسیر دانشگاه، علم و دانش و حوزه پویا می گذرد و هر کجا حوزه و دانشگاه با هم پیوند خوردند و با علم و اخلاص در جهت رفع مشکلات مردم و کشور گام برداشتند، موفق بودیم

دکتر هاشمی با بیان اینکه در دانشگاه ها باید، عالم تربیت کنیم، افزود: برای تربیت عالم نیاز داریم که در جرگه حرکت جهانی قرار بگیریم و نمی توانیم به عنوان یک جزیره خودمان را از دنیا و از حرکت پرشور ملتها جدا ببینیم و تصور کنیم که می توانیم پیشرفت کنیم؛ این شدنی نیست و برخی در ایران، چنین تصوری دارند اما من نه تنها در حوزه دانشگاه، بلکه در اقتصاد، سیاست و تجارت اعتقاد دارم که اگر در مسیر حرکت این رودخانه قرار نگیریم و با دنیا تعامل نداشته باشیم، نمی توانیم رشد کنیم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: جوانان باید برای پیشرفت کشور، تلاش مضاعف کنند و امروز رقابت جهانی، بسیار سخت تر از گذشته است زیرا علم با سرعت چشمگیری در حال یشرفت است و در این معرکه، افرادی برنده هستند که زحمت بیشتری کشیده باشند و ایمان بیشتری به راهی که انتخاب کرده اند داشته باشند.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: دانشگاه در تبریز، قدمتی بیش از 7 قرن دارد و می طلبد که افرادی در آن رشد و پرورش پیدا کنند که از نظر دانش، مهارت، رفتار و منش، جزء بهترین ها باشند و در این صورت می توان امیدوار بود که نام دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ملت قهرمان آذربایجان، همتراز است.

وزیر بهداشت افزود: در دوران گذشته دومین دانشکده طب و دومین دارالفنون در تبریز تاسیس و اولین عمل جراحی قلب در تبریز راه اندازی شده و اساتید زیادی از آذربایجان به نقاط مختلف کشور صادر شده اند.

دکتر هاشمی تصریح کرد: امیدواریم که در کشور حاشیه ها کمتر شود و باید باور کنیم که پیشرفت کشور در گرو علم، تلاش، اخلاق، اخلاص و همدلی است.

وزیر بهداشت با اشاره به توسعه زیرساخت های حوزه سلامت در استان آذربایجان شرقی، گفت: مدیران گروه های آموزشی باید افرادی را تربیت کنند که برای نیاکان خود، میراث دار خوبی باشند و این بالاترین افتخار است.

دکتر هاشمی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) برای تزکیه و ارتقای مکارم اخلاق مبعوث شد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی فقط با هدف جابجا شدن افراد به نتیجه نرسید بلکه برای تزکیه و ارتقای اخلاق آمد و کانون این ارتقای اخلاقی در آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه است و ما نیاز به تربیت حاکم نداریم بلکه نیاز به تربیت عالم داریم و تزکیه بخشی از خمیرمایه عالم است و در این صورت می تواند به درستی حکومت کند و یا به اصلاح بپردازد.

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: دانشگاه، علاوه بر محل کسب علم و دانش، محل تزکیه نیز است که این بالاترین هدف انبیا و انقلاب اسلامی است و باید همه مراقبت کنیم که این گوهر به تدریج از دست ما ربوده نشود و مانند موریانه به جان انقلاب، کشور و فرهنگ ما نیفتد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet