هدر موبایل
1397/01/31 14:24:22
سرویس فرهنگی
زرآبادی:

توسعه و گسترش پیام‌رسان‌های داخلی مورد حمایت است اما به شرط رقابت‌پذیری

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است پیشرفت داخلی در حوزه تکنولوژی به حمایت نیاز دارد اما باید سرویسی با کیفیت و با قیمت مناسب به مردم ارائه شود.
توسعه و گسترش پیام‌رسان‌های داخلی مورد حمایت است اما به شرط رقابت‌پذیری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است پیشرفت داخلی در حوزه تکنولوژی به حمایت نیاز دارد اما باید سرویسی با کیفیت و با قیمت مناسب به مردم ارائه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201609109068998159.jpg توسعه,و,گسترش,پیام‌رسان‌های,داخلی,مورد,حمایت,است,اما,به,شرط,رقابت‌پذیری Icana

سیده حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: اگرچه تمام افراد از توسعه و گسترش پیام‌رسان‌های داخلی حمایت می‌کنند اما این پیام‌رسان‌ها باید رقابت‌پذیر باشند و این موضوع زمانی محقق می‌شود که پیام‌رسان داخلی در کنار نوع خارجی آن در جایگاه مقایسه قرار گیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید از کالای داخلی حمایت کنیم و پیشرفت در حوزه تکنولوژی نیز یکی از موضوعاتی است که به حمایت نیاز دارد اما باید سرویسی با کیفیت و با قیمت مناسب به مردم ارائه شود.

عضو فراکسیون امید مجلس بیان کرد: برخی تولیدکنندگان داخلی با ارائه بسته‌های تشویقی مردم را به خرید کالا و خدمات خود ترغیب می‌کنند؛ ممکن است در مرحله اول فروش این تولیدکنندگان افزایش یابد اما با گذشت زمان در صورتی که مردم از کیفیت کالا راضی نباشند علی‌رغم ارائه این بسته‌های تشویقی بازهم از کالای مورد نظر استفاده نمی‌کنند.

وی درخصوص موجی که در برخی کشورهای دنیا مانند فرانسه و روسیه برای فیلتر تلگرام به وجود آمده است، افزود: ما زمانی می‌توانیم کشورها را بایکدیگر مقایسه کنیم که این کشورها در کلیه شرایط یکسان و فقط در یک پارامتر با یکدیگر متفاوت باشند؛ باید دید در روسیه ضریب نفوذ پیام رسان‌های داخلی و رسانه چه میزان است؛ منافع ملی هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است.

زرآبادی درخصوص چرایی محبوبیت تلگرام در کشور، خاطرنشان کرد: در کشور ما خلاء گردش اطلاعاتی آزاد و رسانه‌ وجود دارد و تلگرام این خلاء را پر کرده است به همین دلیل از آن استقبال زیادی شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان افزود: تلگرام بیشتر از آنکه فضایی برای پیام‌رسانی و کسب و کار باشد به عنوان رسانه از آن استفاده می‌شود؛ مردم در کشور از تلگرام به عنوان رسانه‌ای که در آن گردش آزاد اطلاعات اتفاق می‌افتد، استفاده می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet