ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/01/30 23:03:45
سرویس استان ها
یوسفیان ملا:

۹۵ درصد گواراترین آب جهان به خزر می ریزد

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، گفت: ۹۵ درصد گواراترین آب جهان در مازندران به دریا می ریزد و هدر می رود.
۹۵ درصد گواراترین آب جهان به خزر می ریزد نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، گفت: ۹۵ درصد گواراترین آب جهان در مازندران به دریا می ریزد و هدر می رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106192806792.jpg ۹۵,درصد,گواراترین,آب,جهان,به,خزر,می,ریزد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عزت الله یوسفیان ملا در شورای توسعه برنامه ریزی مازندران با بیان اینکه ۹۵ درصد آب استان کردستان و بخشی از آذربایجان غربی جمع آوری می شود افزود: این درحالی که ۹۵ درصد گواراترین آب جهان در مازندران به دریا می ریزد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، با عنوان اینکه آب رودخانه هراز نیاز به کلرندارد و گوارا است اظهار داشت: در کنار رودخانه هراز به دلیل همسطح نبودن زمین کشاورزی، مجبور به حفر چاه شده اند درحالیکه می توان با تکمیل سد هراز از آن بهره برد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سدهای گلورد، لفور و کیاسر حدود هشت درصد آبهای سطحی مازندران را جمع آوری می کنند درحالی که سد هراز ۲۷ درصد آبهای سطحی را جمع آوری خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: برای تکمیل سد هراز نیاز به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار داریم و امیدواریم برای تامین آن برنامه ریزی شود.

به گزارش مهر، نماینده مردم آمل در مجلس، پسماند و زباله را از دیگر مشکلات استان های ساحلی برشمرد و گفت: در مورد زباله مجمع نمایندگان استان به مقام معظم رهبری نامه ای نوشتند و تقاضا کردند تا اعتباری برای استان های ساحلی درنظر گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet