هدر موبایل
1397/01/31 08:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده سازمان فائو در ایران خبر داد؛

حمایت فائو از طرح‌های بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی در ایران

نماینده سازمان خواروبار جهانی فائو در ایران گفت: این سازمان از اجرای طرح‌های مرتبط با بهینه‌سازی مصرف آب‌وخاک بخش کشاورزی در جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند.
حمایت فائو از طرح‌های بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی در ایران نماینده سازمان خواروبار جهانی فائو در ایران گفت: این سازمان از اجرای طرح‌های مرتبط با بهینه‌سازی مصرف آب‌وخاک بخش کشاورزی در جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/113007.jpg حمایت,فائو,از,طرح‌های,بهینه‌سازی,مصرف,آب,کشاورزی,در,ایران Icana

به گزارش خبرگزای خانه ملت، رائو ماتا در دیدار نمایندگان سازمان خواروبار جهانی فائو با مسئولان وزارت جهادکشاورزی و استان اردبیل اضافه کرد: پروژه هایی که در ارتباط با استفاده و بهره برداری اصولی و صحیح از دو عنصر حیاتی آب و خاک اجرا شود از سوی سازمان فائو حمایت می شود.

وی با بیان اینکه سازمان فائو تولید بیشتر با آب کمتر را مهمترین اهداف خود در توسعه کشاورزی در دنیا می داند، تصریح کرد: در این زمینه حاضر هستیم تمام توان و انرژی خود را در جهت همکاری با جمهوری اسلامی ایران به کار بگیریم.

نماینده سازمان فائو در ایران با اشاره به بازدید از روند اجرای پروژه بزرگ اراضی پایاب سد خدا آفرین در شمال استان اردبیل یادآور شد: این طرح کار بسیار ارزشمندی در جهت استفاده بهینه از آب کشاورزی و همچنین اجرای سیستم های نوین آبیاری و تبدیل اراضی دیم به اراضی آبی است.

وی توجه ایران به عرصه مدیریت بهینه مصرف آب کشاورزی را مهم برشمرد و ادامه داد: بی شک با اتمام اینگونه پروژه ها شاهد افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آب در منطقه خواهیم بود.

به گزارش مهر، ماتا با اشاره به موفقت متخصصان ایرانی در انجام پروژه های مهمی مثل اراضی پایاب سد خداآفرین تاکید کرد که متخصصان سازمان خوارو بار جهانی فائو آماده هستند تا تجربیات و دانش خود در استفاده بهینه از منابع آبی را به دست اندرکاران این پروژه انتقال دهند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet