هدر موبایل
1397/01/30 23:34:55
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در دیدار با نخست وزیر سریلانکا:

اتاق های بازرگانی ایران و سریلانکا می توانند باعث ارتقای سطح روابط تجاری دو کشور شوند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به سابقه طولانی روابط تجاری دو کشور، اتاق های بازرگانی می توانند با شناخت زمینه های بیشتر همکاری و تسهیل این روابط به ارتقای روابط تجاری کمک شایان توجهی نمایند.
اتاق های بازرگانی ایران و سریلانکا می توانند باعث ارتقای سطح روابط تجاری دو کشور شوند رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به سابقه طولانی روابط تجاری دو کشور، اتاق های بازرگانی می توانند با شناخت زمینه های بیشتر همکاری و تسهیل این روابط به ارتقای روابط تجاری کمک شایان توجهی نمایند. https://cdn.icana.ir/d/019/201804100932072570.jpg اتاق,های,بازرگانی,ایران,و,سریلانکا,می,توانند,باعث,ارتقای,سطح,روابط,تجاری,دو,کشور,شوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اعزامی به سریلانکا، دکتر علی لاریجانی امروز (پنجشنبه 30 فروردین ماه) در دیدار با رانیل وکرم سینگ نخست وزیر سریلانکا اظهار داشت: یکی از اهداف این سفر گسترش روابط پارلمانی و اقتصادی میان ایران و سریلانکاست و با دیدارهایی که صورت گرفت، زمینه های گسترش این همکاری ها کاملا فراهم است.

وی افزود: روابط ایران و سریلانکا دارای سابقه تاریخی است و حتی در شرایط سخت هم این دو کشور با یکدیگر روابط سیاسی و اقتصادی داشته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما پروژه های مشترکی با یکدیگر داشته ایم و با شناخت بیشتر از سطح نیازهای یکدیگر، تعداد این پروژه ها بالاخص که کشور شما خواهان یک جهش اقتصادی است، می تواند افزایش پیدا کند.

وی گفت: اکنون نیز دو سه پروژه ایران در این کشور انجام داده است که مراحل نهایی آن در حال انجام است و به زودی پایان خواهد یافت.

نخست وزیر سریلانکا : به دنبال عادی سازی روابط اقتصادی با ایران هستیم

همچنین در این دیدار نخست وزیر سریلانکا اظهار داشت: ما خیلی خرسندیم که پذیرای هیات پارلمانی ایران هستیم و امیدواریم که در این سفر بتوانیم روابط پارلمانی دو کشو را تقویت نماییم زیرا مجلس در سطح روابط تاثیر بسزایی دارد.

رانیل وکریم سینگ تصریح کرد: رئیس جمهور به زودی به ایران سفر خواهد کرد و این سفر می تواند زمینه های همکاری جدیدی را ایجاد نماید.

وی گفت: ما به دنبال عادی سازی روابط اقتصادی بعد از تحریم ها با ایران هستیم و امیدواریم که سطح روابط اقتصادی مانند روابط سیاسی میان دو کشور گسترش پیدا کند.

نخست وزیر سریلانکا تاکید کرد: سریلانکا از نظر اقتصادی در حال تغییرات مثبتی است و بخش خصوصی در اینجا خیلی فعال شده است و ما تلاش داریم که این بخش با دولت و بخش خصوصی ایران مذاکراتی داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دوران قدیم تحریم سخت بود و ما معتقدیم که این مسائل باید برطرف شود و شرایط تسهیل گردد تا تجار دو کشور بتوانند با یکدیگر به راحتی ارتباط داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet