ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/01/31 09:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عراقچی:

برخی تصور می کنند ایران درهرشرایطی به برجام متعهد می ماند

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه نروژ گفت: این برداشت کاملا غلط و اشتباه بزرگی است که کسی تصور کنند ایران در هر شرایطی به برجام متعهد باقی می ماند.
برخی تصور می کنند ایران درهرشرایطی به برجام متعهد می ماند معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه نروژ گفت: این برداشت کاملا غلط و اشتباه بزرگی است که کسی تصور کنند ایران در هر شرایطی به برجام متعهد باقی می ماند. https://cdn.icana.ir/d/019/117764.jpg برخی,تصور,می,کنند,ایران,درهرشرایطی,به,برجام,متعهد,می,ماند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه ، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه که به دعوت وگر استرومن همتای نروژی و به منظور برگزاری دور هشتم رایزنی های سیاسی ایران - نروژ در اسلو بسر می برد با خانم اینه اریکسون سوریده وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

عراقچی در این دیدار تصریح کرد: هر گونه تلاش در راستای مرتبط ساختن برجام با دیگر موضوعات ناشی از رویکردهای غلط است و وضعیت منطقه را بسیار پیچیده تر می کند.

وی با تاکید بر اهمیت برجام در رهگذر توسعه و گسترش همکاری ها و مبادلات دو جانبه خاطرنشان کرد: سرنوشت این توافق که دستاورد بزرگ دیپلماسی در عرصه بین المللی است، در نتیجه کارشکنی ها و چالش هایی که دولت ترامپ ایجاد کرده در معرض خطر قرار دارد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه یادآور شد: برجام قبل از هر چیز یک توافق امنیتی در حوزه عدم اشاعه سلاح هسته ای است و هر گونه برخورد با آن منجر به تضعیف نظام عدم اشاعه شده و همه ما را در برابر انتخاب میان امنیت و عدم امنیت قرار خواهد داد.

عراقچی افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیش از 10 گزارش بر پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام صحه گذاشته است اما در مقابل آمریکا به تعهدات خود به درستی عمل نکرده و با تعلل ها و بدعهدی های خود این توافق را در معرض نابودی قرار داده است.

وی تاکید کرد: برجام یک تجربه بزرگ تاریخی است و موفقت آن مستلزم تلاش و حمایت مشترک و همگانی می باشد.

در این دیدار خانم سوریده ضمن با اهمیت خواندن همکاری ها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه های مختلف اعلام کرد: نروژ قویا از حفظ و اجرای برجام حمایت می کند.

وی تصریح کرد: گزینه بهتری از برجام وجود ندارد و برای تداوم حیات این توافق ضروری است همه تلاش ها به کار گرفته شود. 

در ادامه عراقچی و استرومن در چهارچوب دور هشتم رایزنی های دوجانبه سیاسی، به تبادل نظر بیشتر پیرامون روند همکاری های دوجانبه، برجام، چندجانبه گرایی و تحولات و بحران های منطقه ای پرداختند. 

طرف نروژی ضمن اعلام آمادگی کشور متبوعش برای توسعه و تقویت همکاریها در عرصه اقتصادی، شامل سرمایه گذاری و انتقال فنآوری در زمینه نفت و گاز، انرژی های تجدیدپذیر، شیلات و صنایع دریائی، بر لزوم تداوم حمایت و تلاش برای تداوم حیات برجام تاکید و شکست آن را شکست جامعه بین المللی دانست. 

به گزارش ایرنا، ملاقات با اودن هلورسن معاون سیاسی وزارت امور خارجه و روی آنجولیک معاون وزیر صنعت، تجارت و شیلات نروژ و نشست با محققان از دیگر برنامه های عراقچی در این سفر است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet