خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/01/31 10:31:58
سرویس اقتصادی
انارکی محمدی خبر داد:

افتتاح ٨ کارخانه جدید تا پایان امسال در رفسنجان

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از افتتاح ۸ کارخانه جدید در رفسنجان خبر داد.
افتتاح ٨ کارخانه جدید تا پایان امسال در رفسنجان نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از افتتاح 8 کارخانه جدید در رفسنجان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102440459636.jpg افتتاح,٨,کارخانه,جدید,تا,پایان,امسال,در,رفسنجان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد انارکی محمدی عصر پنجشنبه (30 فروردین) در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، گفت: دعوت از کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر اقتصاد برای سفر به رفسنجان از سال گذشته در دستور کار بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: از استاندار فعال و زحمتکش استان که الگوی اقتصاد مقاومتی کشور را در استان پیاده کرده و کارهای بسیار خوبی را در استان کرمان انجام دادند و سفر اخیر ریاست محترم جمهور پروژه های خوبی در استان رقم خورد تشکر می کنم و شاهد افتتاح پروژه های زیادی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان بودیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: رفسنجان از جمله شهرهایی است که بیشترین خیّرین را داشته است و 70 سال پیش خیّر پزشکی هسته ای در رفسنجان کلید خورد و وقفنامه آن را نوشته اند.

انارکی محمدی گفت: نیمی از املاک هلال احمر کشور در رفسنجان وقف شده و در بحث امنیتی نیز در استان با گستردگی که دارد و نزدیک بودن به کشورهای افغانستان و پاکستان مثال زدنی است و مرهون تلاش همه نیروهای نظامی و امنیتی است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به مشکلات معیشتی مردم، خاطرنشان کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی و خشکسالی های پی در پی که متاسفانه رخ داده است، سال گذشته سرمازدگی، گرمازدگی و تگرگ زدگی محصول پسته شهرستان را داشتیم و امسال نیز گرمازدگی 80 درصد از محصول پسته را از بین برده است و باید به مردم این شهرستان که در زمان انقلاب، زمان جنگ و پس از آن همواره پشتیبان نظام بوده اند، کمک شود.

انارکی محمدی به کمکهای مردم رفسنجان به جبهه ها در زمان جنگ تحمیلی اشاره و یادآور شد: در بحث بهداشت و درمان وقفیات زیاد و ساخت و سازهای خیّرین زیاد داریم، دانشگاهها و فرودگاه اکثراً توسط مردم ساخته شده و کمتر بار به دوش دولت گذاشته شده اما امروز نیاز به کمک دولت دارند تا این زمان بحرانی را بگذرانند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تصریح کرد: 12 کارخانه فعال با 500 نفر اشتغالزایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان فعال هستند و تا پایان امسال 8 کارخانه جدید با 500 نفر اشتغالزایی در این مجموعه شروع به کار خواهند کرد.

انارکی محمدی ابراز داشت: یکی از بزرگترین کارهایی که در حال انجام است درخصوص 1800 هکتار اراضی است که مدیرعامل محترم مس با حضور مدیرعامل بازنشستگی مس قبول کردند تا صنایع پایین دستی مس را در رفسنجان کلید بزنند و ساخت کارخانه اسید نیز اینجا صورت بگیرد.

وی به مشکلات فعالان اقتصادی شهرستان اشاره و عنوان کرد: کارخانه های بزرگی در شهرستان داریم که نیاز است حمایت شوند و امیدواریم در مصوبات و اقداماتی که قرار است انجام شود به آنها کمک شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با اجرای پروژه فروکروم در رفسنجان بعد از چند سال، کشور از خام فروشی به واردات رسید یعنی قبلاً مواد خام کروم را صادر می کردیم اما امروز حتی مجبور هستیم واردکننده فروکروم باشیم که امروز دومین محموله سنگ کروم از آفریقا وارد شد که نشان دهنده ارزآوری این پروژه ها است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet