هدر موبایل
1397/01/31 11:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بیگدلی:

اگر کودکان متکدی را ساماندهی نکنیم در آینده جامعه بزه‌کارتری خواهیم داشت

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم ساماندهی کودکان و نوزادان متکدی، بیان کرد: اگر کودکان متکدی را ساماندهی نکنیم در آینده جامعه بزه‌کارتری خواهیم داشت.
اگر کودکان متکدی را ساماندهی نکنیم در آینده جامعه بزه‌کارتری خواهیم داشت یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم ساماندهی کودکان و نوزادان متکدی، بیان کرد: اگر کودکان متکدی را ساماندهی نکنیم در آینده جامعه بزه‌کارتری خواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100515748714.jpg اگر,کودکان,متکدی,را,ساماندهی,نکنیم,در,آینده,جامعه,بزه‌کارتری,خواهیم,داشت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد بیگدلی در خصوص ضرورت پرداختن به موضوع کودکان و نوزادان متکدی در کمیسیون اجتماعی و طرح موضوع در این باره، گفت: ما در این باره قانون داریم، نیاز خاصی به طرح و لایحه در این خصوص وجود ندارد و نیازی نیست قانون جدیدی نوشته شود ولی در خصوص توجه به این موضوع نیاز وجود دارد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، افزود: خداوند بر این انسان و زندگی وی مراحلی قرار داده، در هیچ جایی شرع و قانون چه قانون اساسی و چه غیراسلامی گفته نشده که دوران کودکی دوران کار است، دوران کودکی مسائل خاص خود را دارد. هر کودکی و هر انسانی آزاد است و باید از آن شرایط نرمال برخوردار باشد که البته حاکمیت‌ها و دولت‌ها باید این شرایط را ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: برخی افراد هستند که از لحاظ اقتصادی و خانوادگی مسائل و مشکلاتی دارند که این مسئولیت بر عهده حاکمیت‌ها است. ما هم قانون اساسی داریم و هم شرع و هم اسلام. وظیفه ما در قبال این افراد سنگین‌تر است، مسئولین اجرایی باید یک فکر درست و حسابی برای این افراد بکنند. متاسفانه این موضوع برای یکی دو روز و موقتی هم نیست. سال‌هاست که اینگونه موضوعات را می‌شنویم و متاسفانه آنچنان قدمی برداشته نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در خصوص اینکه عدم ساماندهی متکدیان می‌تواند خطراتی را برای جامعه داشته باشد یا خیر؟ بیان کرد: صددرصد دارد. در هر جامعه‌ای برای 10، 20 یا 50 سال آینده برنامه‌ریزی انجام می‌شود. یکی از معضلات دهه 90 اشتغال و بیکاری است چون در دهه 60 نتوانستیم برای آنها که در این دهه به دنیا آمدند در واقع برای دهه 90 آنها برنامه‌ریزی کنیم و به مشکل بر خوردیم. این افراد اکنون به تکدی‌گری روی آوردند ولی فردا روزی شغل می‌خواهند و می‌خواهند تشکیل خانواده دهند.

به گزارش ایسنا، بیگدلی تصریح کرد: ما اگر نتوانیم برای این افراد فکری بیندیشیم مطمئنا در آینده به مشکلات و بزه کاری‌های بالاتری از تکدی‌گری روی می‌آورند. سوابق افرادی که بزه‌کار هستند را نگاهی بیندازید، مطمئنا کودکی نرمالی نداشتند. اگر نتوانیم اینها را ساماندهی کنیم و برای آنها برنامه‌ریزی کنیم در آینده جامعه بزه‌کارتری خواهیم داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet