هدر موبایل
1397/01/31 11:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نباید در جهت اهداف سیاسی برخی اعضا مورد استفاده ابزاری قرار گیرد

پنجاه و نهمین نشست فوق العاده شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در مقر این سازمان در لاهه برگزار شد.
سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نباید در جهت اهداف سیاسی برخی اعضا مورد استفاده ابزاری قرار گیرد پنجاه و نهمین نشست فوق العاده شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در مقر این سازمان در لاهه برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704106350481888.jpg سازمان,منع,سلاح‌های,شیمیایی,نباید,در,جهت,اهداف,سیاسی,برخی,اعضا,مورد,استفاده,ابزاری,قرار,گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، این نشست با موضوع مسمومیت دو شهروند روسی با عوامل شیمیایی در شهر سالزبری انگلستان و با محوریت اقدامات به عمل آمده توسط سازمان منع سلاح‌های شیمیایی و بنا به درخواست انگلستان برگزار شد.

علیرضا جهانگیری، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، در این جلسه ضمن تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت حل و فصل اختلافات و ابهامات بین طرف‌های دعوا در موضوع استفاده از عامل شیمیایی از طریق گفت‌وگو و در چارچوب سازوکارهای مندرج در کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی تاکید کرد.

وی ادامه داد: هرگونه اظهارنظر و قضاوت در مورد حوادثی مانند سالزبری انگلستان منوط به بررسی وضعیت توسط سازمان منع سلاح‌های شیمیایی و انتشار گزارش نهایی آن است و اقدام برخی کشورهای غربی عضو سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در ایراد اتهام قبل از مشخص شدن نتایج تحقیقات نباید به یک رویه در این سازمان تبدیل شود.

سفیر ایران اضافه کرد: از سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به عنوان تنها نهاد صالح در زمینه (بازرسی و راستی‌‌‌‌آزمایی) استفاده از سلاح‌های شیمیایی، انتظار می‌رود به جای اتکاء به برخی یافته‌های منابع دیگر، به وظایف خود در زمینه جمع‌‌‌‌آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات و نمونه‌ها به طور مستقل عمل کند.

جهانگیری افزود: ما تاکید داریم این سازمان نباید در جهت اهداف سیاسی برخی کشورهای عضو خود مورد استفاده ابزاری قرار گیرد.

این جلسه در دو بخش محرمانه و علنی برگزار شد و کشورهای غربی به صورت یکپارچه از انگلستان حمایت کردند.

به گزارش ایلنا، در نهایت نشست تنها با ارائه یک گزارش غیر محتوایی و بدون دستیابی به هرگونه سند اجرایی و یا تصمیم به کار خود پایان داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet