روز مجلس
1397/01/31 14:27:16
سرویس فرهنگی
ابوترابی:

تلگرام و تمام پیام رسان های خارجی در آینده‌ای نه چندان دور فیلتر می‌شوند/مشکل سرعت و کیفیت پیام رسان های داخلی ظرف6ماه برطرف می شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: تلگرام و تمام پیام رسان های خارجی در آینده‌ای نه چندان دور فیلتر می‌شوند.
تلگرام و تمام پیام رسان های خارجی در آینده‌ای نه چندان دور فیلتر می‌شوند/مشکل سرعت و کیفیت پیام رسان های داخلی ظرف6ماه برطرف می شود عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: تلگرام و تمام پیام رسان های خارجی در آینده‌ای نه چندان دور فیلتر می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102419181806.jpg تلگرام,و,تمام,پیام,رسان,های,خارجی,در,آینده‌ای,نه,چندان,دور,فیلتر,می‌شوند/مشکل,سرعت,و,کیفیت,پیام,رسان,های,داخلی,ظرف6ماه,برطرف,می,شود Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فیلترینگ تلگرام، اظهار داشت: اکنون 50 درصد از پهنای باند کشور در اختیار تلگرام است و بیشترین تعداد کاربران تلگرام در کل جهان، ایرانیان هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکثر کشورهای جهان تلگرام را فیلتر کرده‌اند و آخرین کشور مالزی بوده که هفته پیش تلگرام را فیلتر کرده است، بیان کرد: رای دادگاه روسیه نیز بر فیلتر شدن تلگرام صادر شده و اندونزی نیز همین کار را کرده، همچنین انگلستان نیز در مورد فیلتر کردن تلگرام اولتیماتوم داده‌ است.

وی افزود: فیسبوک و بسیاری از پیام رسان‌های داخلی و جهانی برای پاسخگویی به سنا و کنگره آمریکا دعوت شده‌اند و پاسخگو هستند، در هیچ کجای جهان فضای مجازی یله و رها نیست بلکه فقط در کشور ما فضای مجازی تا این حد رها است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغده‌های مردم در مورد پیام رسان‌ها، اظهار داشت: در مورد امنیت پیام رسان‌های داخلی، مقام معظم رهبری با فتوای عالی و تاریخی شان، ورود به حریم خصوصی افراد را همانند شنود، خلاف شرع دانسته‌اند.

ابوترابی ادامه داد: تاکید مقام معظم رهبری بر این بوده که دستگاه‌های امنیتی برای ورود به تلگرام افراد همانند شنود باید از مراجع ذیصلاح قانونی که قاضی شنود است، مجوز بگیرند و امنیت فضای مجازی به این شیوه حل شده است، کیفیت‌های پیام رسان‌های داخلی، به پای پیام‌رسان‌های خارجی نمی‌رسد و این حرف درستی است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از پیام رسان های داخلی حمایت کنیم، گفت: پیام‌رسان‌های داخلی نیز باید سرعت و کیفیت خود را افزایش دهند و این مشکل ظرف 6 ماه مرتفع می‌شود به شرطی که پهنای باند را از تلگرام بگیریم و در اختیار پیام رسان های داخلی قرار دهیم.

تلگرام و تمام پیام رسان های خارجی در آینده‌ای نه چندان دور فیلتر می‌شوند

وی با اشاره به اینکه تلگرام و تمام پیام رسان های خارجی در آینده‌ای نه چندان دور فیلتر می‌شوند، افزود: بعلاوه اینکه پیشنهاد می‌کنم و از مردم درخواست می کنم که کانال‌ها و کارهای خود را به پیام رسان های داخلی منتقل کنند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیام‌رسان‌های داخلی در این چند ماه بسیار ارتقا پیدا کرده‌اند و استقبال خوبی از آن‌ها می‌شود، گفت: در فرایند زمان بندی شده تلگرام فیلتر می شود و در آینده ای نه چندان دور این اتفاق رخ می دهد و پیام رسان‌های داخلی مبنا قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته و اروپایی نیز پیام رسان داخلی دارند و فعالیت پیام رسان خارجی نیازمند مجوز از آن کشور است، افزود: فقط ایران فضای مجازی را رها کرده که باید این امر ساماندهی شود و نباید اختیار خود را دست کسانی بدهیم که مانند تلگرام بیرون از کشور هستند و نمی دانیم دفترشان کجاست و با چه کسی مکاتبه کنیم و اگر جرمی رخ داد پلیس بین الملل سراغ چه کسی برود؟.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز تلگرام چیزی به اسم پول گرام طراحی می‌کند که 1.7 میلیارد دلار از کشور پول خارج می‌شود و همین افراد که پول داده‌اند مانند موسسات مالی غیر مجاز از دولت و مجلس پول طلب می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet