خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/01/31 14:22:06
سرویس اقتصادی
بختیاری خبرداد:

4هزار و 300 مگاوات کسری برق در سال جاری خواهیم داشت

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از میزان کسری برق در سال جاری خبر داد.
4هزار و 300 مگاوات کسری برق در سال جاری خواهیم داشت عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از میزان کسری برق در سال جاری خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105518434156.jpg 4هزار,و,300,مگاوات,کسری,برق,در,سال,جاری,خواهیم,داشت Icana

علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به احتمال کسری برق در تابستان امسال اظهار داشت: معمولا در زمان اوج مصرف باید نیروگاه های برق آبی را که خصوصا نیروگاه هایی که در مسیر رودخانه کارون قرار داد که تولیدی حدود 10 هزارمیگاوات دارند را به سیستم برق کشور افزود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این حال امسال 4هزار 300 مگاوات کسری برق داریم این کمبود به زمان اوج مصرف بر می گردد اگر مصرف و سیستم دیسپاچینگ به درستی مدیریت شود می توان از این شرایط عبور کرد و خاموشی نداشت.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوار است که سازمان توانیر و معاونت برق وزات نیرو به درستی مدیریت کنند، گفت: امسال به دلیل گرمای هوا و وضعیت تراز بی تولید و مصرف شرایط خاص و سختی داریم بنابراین با مدیریت تولید، بهینه سازی، کاهش مصرف  و اطلاع رسانی موضوع کمبود برق را مدیریت کرد.

وی بیان داشت: پیش بینی از اینکه کدام استان امسال خاموشی را تجربه می کند نداریم با این حال خاموشی را در زمان اوج مصرف تجربه خواهیم کرد که انتظار می رود از قبل سازمان توانیر و معاونت امور برق وزارت نیرو اصلاع رسانی کنند.

بختیار در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، دراین باره که آیا تنها راه مدیریت، صرفه جویی در مصرف است، گفت: در حال حاضر اکثر نیروگاه های کشور به اورهال مجهز شده اند و اورهال در ایام زمستان و ماه های غیر پیک انجام می شود بنابراین نیروگاه ها آمادگی این را دارند که با بالاترین ظرفیت وارد سیستم برق کشور شوند و به کاربران سرویس دهند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با این حال باید همه بخش های تولید، انتقال و توزیع مدیریت شوند و شکبه دیسپاچنیگ ملی نیز در این زمینه ورود و اقدام کند تا شاهد کمترین خاموشی در کشور باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet