هدر موبایل
1397/01/31 16:00:00
سرویس سیاسی
فولادگر تشریح کرد:

قانون گذاری در موضوع مصادیق رجل سیاسی ؛ اختیار مجلس یا شورای نگهبان؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شورای نگهبان در زمان فعالیت مجلس نهم معتقد بود که تعیین مصادیق رجل سیاسی بر عهده این شورا است، ولی اکنون که شورای نگهبان شرایط کلی را مشخص کرده و مجلس نیز می‌تواند در این حوزه قانونگذاری کند.
قانون گذاری در موضوع مصادیق رجل سیاسی ؛ اختیار مجلس یا شورای نگهبان؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شورای نگهبان در زمان فعالیت مجلس نهم معتقد بود که تعیین مصادیق رجل سیاسی بر عهده این شورا است، ولی اکنون که شورای نگهبان شرایط کلی را مشخص کرده و مجلس نیز می‌تواند در این حوزه قانونگذاری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44164.jpg قانون,گذاری,در,,موضوع,مصادیق,رجل,سیاسی,؛,اختیار,مجلس,یا,شورای,نگهبان؟ Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعیین شروط یازده‌گانه شورای نگهبان در خصوص تعیین مصادیق رجل سیاسی، اظهار داشت: مجلس در تعیین شرایط برای رجل سیاسی و قانونگذاری در این زمینه می‌تواند وارد شود که این موضوع را سخنگوی شورای نگهبان نیز مطرح کرده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شورای نگهبان به لحاظ وظیفه‌ای که بنا برقانون اساسی بر عهده دارد، تعیین شرایط مصادیق رجل سیاسی را انجام داده ولی تعاریف را مجلس می‌تواند در حوزه قانونگذاری انجام دهد.

فولادگر افزود: حُسن تعیین این شروط از سوی شورای نگهبان آن است که شاهد ثبت نام هزاران نفر در انتخابات ریاست جمهوری نیستیم که وقتی از آن تعداد نهایتا 10 نفر تایید می‌شوند، چنین تعبیر می‌کنند که 990 نفر رد صلاحیت شدند؛ در حالیکه آن افراد حتی شرایط اولیه را برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری را نداشتند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مجلس نهم مجلس برای تعیین مصادیق رجل سیاسی اقداماتی را انجام داد، گفت: شورای نگهبان در آن زمان معقتد بود که تطبیق این امر با قانون اساسی بر عهده این شورا است، اکنون شورای نگهبان شرایط کلی را مشخص کرده و مجلس نیز می‌تواند در این حوزه وارد شود و قانونگذاری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet