هدر موبایل
1397/01/31 17:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

بیانیه حماس درباره دیدار با مسئولان مصری در قاهره

جنبش حماس در بیانیه‌ای از پایان دیدار هیات این جنبش با مسئولان مصر خبر داد.
بیانیه حماس درباره دیدار با مسئولان مصری در قاهره جنبش حماس در بیانیه‌ای از پایان دیدار هیات این جنبش با مسئولان مصر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702104445290691.jpg بیانیه,حماس,درباره,دیدار,با,مسئولان,مصری,در,قاهره Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به نقل از شبکه صدی البلد، جنبش حماس در بیانیه‌ای اظهار کرد، هیات جنبش حماس از نقش ثابت مصر در تحقق اهداف ملی فلسطین از جمله حق بازگشت و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس باشد قدردانی کرد.

هیات حماس همچنین از مصر به دلیل تلاش‌های مداوم برای اجرای توافق آشتی ملی فلسطین که در سال ۲۰۱۱ در قاهره به امضا رسید، تشکر کرد.

در این بیانیه آمده است که هیات حماس در این دیدار شاهد تمایل مصر به کاهش خشونت علیه ملت فلسطین خصوصا در نوار غزه و محاصره ظالمانه این شهر بود.

هیات جنبش حماس در این دیدار بر موضع ثابت این جنبش مبنی بر لزوم تحقق وحدت فلسطین برای رسیدن به آزادی و بازگشت و همچنین ضرورت فراهم کردن شرایط برای تحقق این هدف تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، در این راستا جنبش حماس به پایبندی خود به روند مصالحه فلسطین و همکاری صادقانه با تلاش‌های مصر خصوصا در دو قطعنامه ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ تاکید کرد.

لازم به ذکر است که سه هیات بلندپایه جنبش حماس به قاهره سفر کرده بودند. این هیات‌ها طی روزهای گذشته با مقامات مصری دیدارهایی داشته‌اند و محور اصلی این دیدارها بحث و بررسی اوضاع داخلی فلسطین به ویژه مساله آشتی ملی بوده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet