هدر موبایل
1397/02/01 08:15:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

حضور چه کشورهایی در سوریه مشروع است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معیاری را برای مشروعیت حضور دیگر کشورها در سوریه مشخص کرد.
حضور چه کشورهایی در سوریه مشروع است؟ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معیاری را برای مشروعیت حضور دیگر کشورها در سوریه مشخص کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/45395.jpg حضور,چه,کشورهایی,در,سوریه,مشروع,است؟ Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گمانه زنی‌ها در خصوص ماندن ترکیه در خاک سوریه، اظهار کرد: عربستانی‌ها از عرصه میدانی سوریه خارج شدند و می‌توان گفت روسیه، ایران و تا حدی ترکیه به همراه دولت مرکزی سوریه در سوریه حضور موثر دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عربستانی‌ها نیز آخرین دستاوردهایشان در سوریه را از دست دادند و علت عصبانیت آمریکا و دیگر متحدانش مانند رژیم صهیونیستی نیز همین است، بیان کرد: ترکیه سعی دارد با ادامه اقدامات نظامی جای پای خودش را در این کشور محکم کند، اگر این حضور نظامی با زمینه فرهنگی و معنوی لازم همراه نباشد، اثر منفی خواهد گذاشت؛ یعنی به همین میزان توان تاثیرگذاری ترکیه در سوریه کاهش خواهد پیدا کرد.

وی افزود: حضور ترکیه در سوریه شبیه همان اقدامی است که در زمان حکومت "حافظ اسد" رخ داد؛ یعنی ارتش سوریه برای چندین سال در خاک لبنان حضور داشت اما در نهایت لبنانی‌ها پایان حضور سوریه در این کشور را جشن گرفتند، سوری‌ها نیز خروج ترکیه از سوریه را جشن خواهند گرفت، زیرا حضور ترکیه توام با بی ثبات سازی است.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی هر کشوری که باعث ثبات در سوریه شود، حضورش برای مردم سوریه مشروع است و هر کشوری که باعث بی ثباتی شود نامشروع است، گفت: اقدامات ترکیه و آمریکا در سوریه منجر به بی ثباتی می شود و باعث کاهش مشروعیت حضور آنها در سوریه می‌شود و اثرگذاری آنها را کاهش می‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet