هدر موبایل
1397/02/01 04:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

مردم محوری تاکید سعدی به حاکمان زمان بوده است

مشاور فرهنگی رئیس جمهور گفت: مردم محوری همواره مورد تاکید سعدی به پادشاهان بوده و هیچگاه از نصیحت کردن کوتاه نیامد.
مردم محوری تاکید سعدی به حاکمان زمان بوده است مشاور فرهنگی رئیس جمهور گفت: مردم محوری همواره مورد تاکید سعدی به پادشاهان بوده و هیچگاه از نصیحت کردن کوتاه نیامد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802100496887419.jpg مردم,محوری,تاکید,سعدی,به,حاکمان,زمان,بوده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اشرف بروجردی در مراسم یادروز سعدی تاکید گرد: نشانگر و سوء گیری هوشمندانه سعدی در برابر حکومت است و همواره حاکمان را نصیحت و اندرز داده و همواره تصویری ناب از معلم اخلاق را نشان داده است.

وی ادامه داد: دو اثر بوستان و گلستان همواره عدل، احسان، شکر، اخلاق درویشان و... مورد توجه است و تردیدی نیست که سالیان باید گذشت که اندیشه سعدی به کاملی بیان شود.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور تصریح کرد: سعدی بیشتر اندیشه خود را در مناسبات حکومتی با دیدگاه متفاوت بیان می کند و بسیاری از اندیشه های او از جمله مردم محوری با نگاه های امروز قابل توجه است.

بروجردی یادآور شد: باید باریک بینانه به سخن سعدی نگریست که با نزدیکی با حاکمان همواره مشغول نصیحت است.

وی یادآور شد: از بوستان سعدی نقدی هنرمندانه از حاکمان بر می آید و سعدی حاکم مخاطب را گوشزد می کند که نام نیکو باعث کام نامی است.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور تصریح کرد: در کلام سعدی و نصیحت حاکمان به جایگاه رعیت اشاره شده است و معاونین شاه همواره مورد انتقاد هستند و پرهیز دادن شاه به انتخاب افرادی که دچار فساد می شوند نیز قابل دید است.

بروجردی افزود: تشویق و تنبیه است که شاهان دادگر را به عاقبت نیکو بشارت می دهد و حاکمان ظالم را به عاقبتی بد بشارت داده است.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: گفتمان سعدی حقیقت و عدالت را گوشزد می کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet