خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/02/01 14:49:44
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

خروج از بحران خاورمیانه تنها با اعطای حق تعیین سرنوشت به مردم ممکن است

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اعطای حق تعیین سرنوشت به مردم کشورهای خاور میانه تنها راه خروج از بن بست فعلی است.
خروج از بحران خاورمیانه تنها با اعطای حق تعیین سرنوشت به مردم ممکن است رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اعطای حق تعیین سرنوشت به مردم کشورهای خاور میانه تنها راه خروج از بن بست فعلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103018290710.jpg خروج,از,بحران,خاورمیانه,تنها,با,اعطای,حق,تعیین,سرنوشت,به,مردم,ممکن,است Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آینده سوریه، اظهار داشت: جنگ فرسایشی و خانمان سوز سوریه بی حاصل است و جز راهکار سیاسی راه حل دیگری ندارد. باید در مورد راهکار سیاسی، کشورهای بزرگ منطقه مانند ایران، ترکیه و عربستان و قدرت‌های بزرگ مانند آمریکا و روسیه به جمع بندی برسند تا این ماجرا تمام شود و مردم و طیف‌های درگیر قانع شوند.

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اعطای حق تعیین سرنوشت به مردم کشورهای خاور میانه تنها راه خروج از بن بست فعلی است، اگر هر گروهی حقوق دیگران را نادیده بگیرد، تا سالها بعد نیز صلح و ثبات در خاورمیانه پایدار نمی شود.

وی افزود: زمان آن رسیده که خاورمیانه درک کند که راه حفظ آرامش برقراری دموکراسی، اعطای حق تعیین سرنوشت و گردش نخبگان است که اگر این اتفاقات در خاورمیانه رخ ندهد، روزگار خاورمیانه از وضعیت فعلی نیز بدتر خواهد شد.

رحیمی جهان آبادی تعریف یک جناح حق و یک جناح باطل در هر کشوری را بی‌فایده قلمداد کرد و ادامه داد: واقعیت این است، هر کسی که مخالف دموکراسی باشد، جناح حقی نیست زیرا دموکراسی یعنی گردش نخبگان، اعطای آزادی بیان و حق تعیین سرنوشت به مردم؛ که این راه خلاف منطق، عقلانیت و دین اسلام نیست ولی خلاف عقیده عده‌ای از آدم های قدرت طلب خاورمیانه است که می‌خواهند بر کشورهای خاورمیانه بدون در نظر گرفتن حقوق دیگران، حکومت کنند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عربستان نباید در تعیین نوع حکومت بحرین، یمن و سوریه دخالت کند، گفت: عده‌ای زیرساخت های جهان اسلام را نابود می کنند و می‌خواهند مسلمانان را زیر سلطه آمریکا و روسیه ببرند؛ بنظر من ریشه مشکلات جهان اسلام حضور این افراد در راس حکومت ها است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه حاکمان منطقه به لحاظ فکری در قرون وسطی زندگی می‌کنند، گفت: عربستان به جای آن که پول خود را در جهت رفع محرومیت در جهان اسلام به کار گیرد آن را برای خرید سلاح به حلقوم آمریکا می‌‎ریزد یا به اسرائیل می‌دهد رشوه می‌دهد تا به ایران فشار آورد. کشورهای منطقه باید به توافقی در مورد حل مشکلات برسند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet