هدر موبایل
1397/02/01 12:07:21
سرویس اجتماعی
بیگدلی:

حذف حق مدیریت داروخانه ها بدون لحاظ نظر وزارت بهداشت قانونی نیست/ دیوان عدالت در رای خود تجدیدنظر کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حذف تعرفه حق مدیریت از داروخانه ها سبب می شود هیچ داروخانه ای در سطح کشور توان تامین مالی حقوق مسئولان فنی را نداشته باشد.
حذف حق مدیریت داروخانه ها بدون لحاظ نظر وزارت بهداشت قانونی نیست/ دیوان عدالت در رای خود تجدیدنظر کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حذف تعرفه حق مدیریت از داروخانه ها سبب می شود هیچ داروخانه ای در سطح کشور توان تامین مالی حقوق مسئولان فنی را نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101685479562.jpg حذف,حق,مدیریت,داروخانه,ها,بدون,لحاظ,نظر,وزارت,بهداشت,قانونی,نیست/,دیوان,عدالت,در,رای,خود,تجدیدنظر,کند Icana

احمد بیگدلی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حذف حق فنی داروخانه ها، گفت: داروخانه ها  به عنوان موسسات  پزشکی نقش بسیار مهمی درحوزه سلامت  وامر خدمت رسانی دارویی در کشور  دارند، اما متاسفانه  هفته گذشته بدون کار کارشناسی ولحاظ نظر تخصصی وزارت بهداشت و درمان، اقدام به صدور رای "حذف حق فنی" یا "تعرفه خدمات دارویی" داروسازان کشور شده است  که در صورت ابلاغ و اجرای این حکم به طورحتم اجحاف بسیاری در حق داروسازان صورت می گیرد.

نماینده مردم خدابنده درمجلس شورای اسلامی افزود: وزارت بهداشت و درمان و سازمان نظام پزشکی به عنوان مراجع تخصصی و قانونی امور سلامت در کشور، تعیین کننده تعرفه های تشخیصی درمانی مربوط به گروههای پزشکی هستند، بنابراین زمانی که این مراجع "تعرفه خدمات دارویی" داروسازان را مطابق با استانداردهای علمی دنیا مورد تایید قرار می دهند، به طورقطع باید بدون هیچ گونه شبهه و تردیدی آن را پذیرفته و از اخذ این تعرفه  در داروخانه ها حمایت نمود.

وی تصریح کرد: از لحاظ قانونی نمی توان از یک جهت داروساز را  ملزم به حضور و تقبل مسوولیت فنی  در داروخانه نمود، اما از طرفی او را از حق اخذ تعرفه خدمات دارویی محروم کرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم گفت: درصورت حذف تعرفه مذکور عملا هیچ داروخانه ای در سطح کشور توان تامین مالی حقوق مسوولین فنی را نداشته و در نتیجه  با عدم حضور مسوول فنی در داروخانه شاهد بروز عواقب بسیاربدی  درحوزه سلامت خواهیم شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: بنابراین بهتراست دیوان عدالت اداری  درخصوص رای صادره تجدید نظر نموده و نظر تخصصی  و فنی وزارت بهداشت و درمان را دراین خصوص بپذیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet