هدر موبایل
1397/02/01 11:25:03
سرویس فرهنگی
قمی:

اولویت استخدام در آموزش و پرورش با نیروهای حق‌التدریس و نهضتی باشد

عضو کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد که اولویت استخدام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش با فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیروهای حق‌التدریسی باشد.
اولویت استخدام در آموزش و پرورش با نیروهای حق‌التدریس و نهضتی باشد عضو کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد که اولویت استخدام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش با فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیروهای حق‌التدریسی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108032635180.jpg اولویت,استخدام,در,آموزش,و,پرورش,با,نیروهای,حق‌التدریس,و,نهضتی,باشد Icana

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص برگزاری آزمون استخدامی 17 هزار معلم در وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه جمعیت دانش‌آموزی در حال افزایش است و هر ساله تعداد زیادی از معلمین بازنشسته می‌شوند، طبیعی است که آموزش و پرورش نیاز به نیروی تازه نفس و جایگزین دارد.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  فلسفه وجودی دانشگاه‌های تربیت معلم و فرهنگیان این بود که نیروهایی را تربیت کرده و وارد سیستم آموزش و پرورش کنند که دوره کارورزی را گذرانده و آموزش‌های لازم مدرسی را سپری کرده باشند.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: اگر نیروهای تربیت شده دانشگاه‌های فرهنگیان پاسخگوی نیاز وزارت آموزش و پرورش نبود، باید از نیروهایی حق‌التدریسی که چندین ساله مشغول تدریس هستند و هنوز وضعیت آنها تعیین و تکلیف نشده، استفاده کنند.

وی ادامه داد: نیروهای حق‌التدریسی و نهضت چندین سال است که مشغول تدریس هستند و امید دارند که در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند و مجلس شورای اسلامی نیز موافق استخدام آنها است.با بررسی‌هایی که انجام شد، تصمیم براین شد که این نیروها از طریق برگزاری آزمون و بررسی سوابق آنها گزینش شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید آموزش و پرورش با کمبود معلم مواجه شود و وزارتخانه باید در این آزمون اولویت استخدام را فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیروهای حق التدریسی قرار دهد و به هر صورت باید کمبود معلم جبران شود تا سیستم آموزشی دچار خلاء نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet