هدر موبایل
1397/02/01 09:45:19
سرویس بین الملل
نوریان در دیدار با گروه های دوستی پارلمانی زنگبار– ایران:

مانعی برای گسترش همکاری سیاسی و اقتصادی بین ایران و زنگبار وجود ندارد

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – زنگبار با اشاره به اینکه هیچ مانعی در مسیر گسترش همکاری ها بین دو کشور وجود ندارد، گفت: آماده ایم تجربیات خود را به طرف مقابل انتقال دهیم.
مانعی برای گسترش همکاری سیاسی و اقتصادی بین ایران و زنگبار وجود ندارد رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – زنگبار با اشاره به اینکه هیچ مانعی در مسیر گسترش همکاری ها بین دو کشور وجود ندارد، گفت: آماده ایم تجربیات خود را به طرف مقابل انتقال دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201804100685440050.jpg مانعی,برای,گسترش,همکاری,سیاسی,و,اقتصادی,بین,ایران,و,زنگبار,وجود,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اردشیر نوریان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - زنگبار و هیأت همراه در ادامه دیدارها در مجلس زنگبار با همتاییان خود آقای امگنی حسن جوما، رئیس و دیگر اعضاء گروه دوستی پارلمانی زنگبار - ایران دیدار و گفتگو کرد.

اردشیر نوریان رئیس گروه درستی پارلمانی ایران زنگبار نیز در این دیدار با برشمردن زمینه های همکاری دو طرف در عرصه های های مختلف پارلمانی سیاسی و اقتصادی گفت: گروه دوستی پارلمانی ایران - زنگبار از گسترش ارتباطات دوستانه فی‌مابین حمایت می کند.

وی همچنین گفت: از مواضع بجا و شایسته زنگبار در صیانت از  ارتباطات رو به رشد فی‌مابین و پاسخ به یاوه گویی صهیونیست ها قدردانی می کنیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی کشورمان با زنگبار تشکیل جلسات دوره ای در تهران و زنگبار را برای شناسایی زمینه های جدید همکاری ها مهم خواند و افزود: هیچ مانعی در مسیر گسترش همکاری ها وجود ندارد و آماده ایم تا تجربیات خود را به طرف مقابل انتقال دهیم. 

حسن جوما در این دیدار گفت: گروه دوستی پارلمانی در مجلس زنگبار در تلاش است تا با در بررسی ، اجرا و پیگیری طرح های مختلف مناسبات فی‌مابین را افزایش دهد.

وی تقویت روابط دوستانه زنگبار و ایران را دستور کار مهم خود و اعضاء ٧ نفره گروه دوستی پارلمانی زنگبار و ایران اعلام کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل و مقتدر در منطقه و جهان است و زنگبار خواستار توسعه ارتباطات و همکاری های فی‌مابین است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی زنگبار - ایران ضمن محکومیت اظهارات مداخله جویانه رژیم صهیونیستی گفت: به دروغ های وزیر دفاع رژیم صهیونیستی توجهی نمی کنیم و در مبارزه با این رژیم جعلی و ستمگر دست در دست ایران هستیم.

در این دیدار احمدی لاشکی، فیضی و اعزازی نیز در کنار اعضاء گروه دوستی پارلمانی زنگبار به بیان نقطه نظرات خود پیرامون راههای توسعه و گسترش مبادلات و همکاری های فی‌مابین پرداختند.

گفتنی است دو طرف همچنین در این دیدار در خصوص برخی زمینه های توسعه همکاری ها به توافق رسیدند و قرار است نشست بعدی در تهران با حضور اعضا گروه دوستی پارلمانی ایران و زنگبار تداوم یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet