هدر موبایل
1397/02/01 18:20:00
سرویس فرهنگی
میرزاده:

بطحایی برای توضیح درباره عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان به مجلس فراخوانده شد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش به منظور توضیح چرایی عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان خبر داد.
بطحایی برای توضیح درباره عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان به مجلس فراخوانده شد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش به منظور توضیح چرایی عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711101211066083.jpg بطحایی,برای,توضیح,درباره,عدم,پرداخت,مطالبات,فرهنگیان,به,مجلس,فراخوانده,شد Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اعلام خبر حضور وزرای کار، تعاون و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات طی هفته جاری، گفت: به دنبال مراجعه مدام فرهنگیان به نمایندگان در استان‌ها و شهرهای مختلف به‌دلایلی همچون عدم پرداخت مطالبات‍شان، قرار است تعدادی از نمایندگان در کمیسیون آموزش آقای بطحایی را در این خصوص مورد سوال قرار دهند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عدم پرداخت حق و حقوق  معلمان حق‌التدریس، نارضایتی مدیران مدارس به دلیل عدم پرداخت سرانه مدارس، تنگناهای مالی مدارس، وضعیت مدارس خاص و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص آزمون‌های تیزهوشان که هنوز ابلاغ نشده و دغدغه و نگرانی خانواده‌ها در  این رابطه، مشکلات پیرامون ایاب و ذهاب دانش‌آموزان روستایی و... از جمله سوالات نمایندگان از وزیر آموزش و تحقیقات به شمار می‌آیند.

ربیعی برای توضیح درباره عدم تشکیل شورای عالی مهارت به مجلس می‌آید

وی همچنین در خصوص دلایل دعوت از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، توضیح داد: ارائه برنامه مهارتی سازمان فنی و حرفه‌ای در سال 97 با اولویت اشتغال دانشجویان فنی و حرفه‌ای و مهارتی یکی از دلایل اصلی این دعوت است.

میرزاده همچنین با بیان اینکه وظیفه سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش و ارائه مدارک غیررسمی در حوزه مهارتی است اما در این زمینه با برخی از دستگاه‌های ارائه‌کننده مدارک تحصیلی موازی کاری دیده می‌شود، ادامه داد: متاسفانه برخی از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای نیز ادعای ارائه مدرک دیپلم را دارند در حالی که چنین اقدامی در راستای شرح وظایف آن‌ها تعریف نشده است.

وی با بیان اینکه برخی از آموزشکاه‌ها نیز صرفا گواهی داده اما امکانات لازم کارگاهی که منجر به آموزش کیفی مناسب شود به افراد ارائه نمی دهند، اضافه کرد: طبق مصوبه مجلس شورای عالی مهارت باید تشکیل شده و دبیرخانه آن نیز در وزارت کار  مستقر شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده است لذا در این جلسه از وزیر کار و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای دلیل این تاخیر را جویا می‌شویم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین تاکید کرد: وزارتخانه کار باید آستین‌ها را بالا زده و فعالیت این شورا را به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور آغاز کند، اضافه کرد: دستگاه‌های مرتبط با آموزش‌های مهارتی نیز باید زیر نظر این شورا خدمات لازم را ارائه دهند تا در نهایت موازی‌کاری‌ها کم شده و نتایج کار آن‌ها برای مردم ملموس‌تر شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet